Fenerbahçe Haberleri | Vitor Pereira'dan Kasımpaşa maçı yorumu: Olimpiakos yenilgisi bu maçı negatif etkileyebilirdi

Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira, Kasımpaşa galibiyetini yorumladı, "İki gün önceki 3-0 gibi bir sonuç bu maçı negatif etkileyebilirdi" dedi.

NTV Spor 03.10.2021 - 18:55 | Son Güncelleme: 03.10.2021 - 19:40

Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira, 2-1'lik Kasampaşa galibiyetini yorumlarken; "Milli ara çok doğru bir zamanda geldi. Kısa sürede 7 maç oynadık ve sakatlıklar yaşadık. Arada oyuncularımız dönecek ve maçlara hazırlanacağız. Bu dönem zor geçti. Bazı oyuncuları dinlendirdik. Aynı kalitede oyunu böyle devam ettirmek kolay değil. Bir sonraki milli ara için oyuncularım hazırlanma fırsatı bulacaklar. Bu zamanda çoğu oyuncularımızı dinlendiremedik. İki gün önce 3-0 gibi bir sonuçtan sonra bu maçı negatif etkileyebilirdi. Bugün iyi oynadık ve ana hedefimiz olan üç puanı aldık" dedi.

Sürekli maç sırasında not tuttuğunun hatırlatılması üzerine Portekizli, "Maç sırasında düzeltmemiz gereken şeyleri not alıyorum ki devre arasında bunları oyuncularıma anlatayım. Bazen kişisel olarak bazen kollektif olarak bu notları oyunculara aktarıyorum. Bu arada, bu röportajda da taraftarlarımıza teşekkür ediyorum. Bize bu maçta çok yardımcı oldular" ifadelerini kullandı.

Takımın dinlenmesinin önemine vurgu yapan Pereira, "İyi dinlendikleri zaman takımımın istediği seviyede olduğunu söyleyebilirim. Ama bu yoğun dönemde bunu göremedik. Elimizde yeteri kadar çözçüm yoktu. 3 günde bir maç oynamadığımızda yüzde yüz bir performans sergileyebiliyoruz" diye konuştu.

Sıkışık fikstürde önemli sakatlıklar yaşadıklarını anlatan Pereira, şunları kaydetti:

"Serdar Aziz, Pelkas, İrfan Can, Sosa, Zajc, Tisserand, Nazım, Serdar Aziz, Novak ve birkaç günde Ferdi'nin yaşadığı sakatlıklar oldu. Biz yine ligde lideriz. Bu kadar sakatlık olan dönemde özveri gerekiyordu. Bazı oyuncular oynamaları gerekenden fazla oynamak zorunda kaldı. Avrupa'da yarışan takımlar hafta içi maç yapıyor ve bu maçlar fiziksel ve mental açıdan zorlu. Böylesine bir dönemden çıkınca 7 maçı kısa zamanda oynadığınızda büyük özveri gerekiyor. Oyuncularıma teşekkür ediyorum. Şu an lideriz. Henüz çok erken, çok anlamı yok ama bu dönemde tabela ortasında olmaktansa 1'inci olmak iyidir. Avrupa maçlarını oynamasak puan da kaybetmezdik."

Pereira, bir gazetecinin "Geride kalan resmi maçlardan hangisinin skorunu değiştirmek isterdiniz?" şeklindeki sorusu üzerine, "Olympiakos maçını değişmek isterdim. Çünkü kariyerimde ilk defa evimde oynadığım bir maçı 3-0 kaybettim. Ancak bizim önceliğimiz lig." yanıtını verdi.

Sayfa Yükleniyor...