"Ondan çok şey öğrendim"

Manchester City Menajeri Pep Guardiola, Chelsea ile karşılaşacakları maç öncesi, meslektaşı Antonio Conte'ye övgüler yağdırdı. Conte'nin, şu anda belki de dünyanın en iyi teknik direktörü olduğunu söyleyen Guardiola; "Ondan çok şey öğrendim" dedi.

NTV Spor 05.04.2017 - 15:35

Premier Lig'deki ilk sezonlarını geçiren Chelsea Menajeri Antonio Conte ile Manchester City Menajeri Pep Guardiola, bu gece karşı karşıya gelecek. Chelsea'nin ev sahipliği yapacaği kritik maç öncesi Guardiola, meslektaşına övgüler yağdırdı.

Conte'nin belki de, şu anda dünyanin en iyi teknik direktörü olduğunu vurgulayan Guardiola; "Conte'yi sadece Chelsea'deki başarısıyla değerlendirmiyorum. Son Avrupa Şampiyonasi'nda İtalya'ya harika bir oyun oynattı. Savunma kültürünün olduğu İtalya'da, Juventus'u bir hücum takımına dönüştürdü. Çalıştırdığı takımları izleyerek ondan çok şey öğrendim" dedi.

City'nin teklifini kabul ettiğinde, kendisinden beklentilerin çok büyük olduğunu vurgulayan Guardiola; "Buraya gelir gelmez, City ile Premier Ligi, Federasyon Kupasını ve Şampiyonlar Ligi'ni kazanmam bekleniyordu. Bu açıdan baktığınızda başarısızım. Ancak gerçekçi olmak gerekirse, bu takımın istenilen başarıları yakalamasi için önünde uzun bir yol bulunuyor. Bu nedenle de zamana ihtiyacim var" diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...