"ÖNEMLİ, GÜZEL BİR HİKAYE..."

Abdullah Avcı'dan açıklamalar...

NTV Spor 10.09.2016 - 20:24

Spor Toto Süper Lig'in 3. haftasında sahasında Kasımpaşa'yı 3-1 mağlup eden Medipol Başakşehir'in teknik direktörü Abdullah Avcı, kulüp tarihinde ilk defa lige 3 maçta 3 galibiyet ile başladıkları için çok mutlu olduklarını söyledi.

Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Avcı, "3 hafta 9 puan. Tek gol yedik o da duran toptan. Bizim için lige başlama açısından bu tablo kulüp tarihinde ilk defa oluyor. Bu önemli, güzel bir hikaye. Bunu zenginleştirmeye çalışıyoruz. Umarım bunun karşılığını alırız. Oyuncularımı tebrik ediyorum." dedi.

Topun oyunda kalma süresinin çok düşük olduğunun altını çizen Avcı, şu ifadeleri kullandı:

"Rakibimiz ilk iki hafta ligin en fazla direkt oynayan, en fazla faul ve orta yapan takımı. Duran toplarda etkililer. Biz de bunun üzerine çalıştık. Maç içinde baskı yapıp, uzun oynayıp, düşen topları almak bizim için önemliydi. Kasımpaşa bugün 48 tane yüksek top atmış. Biz bugün daha iyi oynayabilirdik. Ligde faul ortalaması 17, bugün bize verilmeyenler dışında Kasımpaşa'nın 27 tane faulü var. Böyle bir oyunda duran toptan geriye düşmek sıkıntılı oluyor. Oyunun içinde zaman zaman gerginlikler oldu. Topun oyunda kalma süresi 44 dakika. Sedye giriyor, boş dönüyor, bir daha giriyor, bir daha boş dönüyor. Oyunu hızlandırmak için hakemlerimizin de yardımcı olması gerekiyor."

Abdullah Avcı, oyuna sonradan giren Mustafa Pektemek ile ilgili olarak ise, "Mustafa Pektemek sakatlıklar yaşadı. Son 1,5 senedir az maç oynadı. Çok iyi çalışıyor, süresini arttırıyoruz. Bugün iki forvet sahanın içinde güzel resim çıktı. İlk gol taçtan çalıştığımız bir organizasyondu. Mustafa daha fazla süre alacak. Bazen Mustafa ve Mehmet ikisi birlikte oynayacak. Bazen sonradan girecek. Şunu da hatırlatayım, oyuncularım iyi çalışıyor. Bugün oyuna giren Cenk ve Hakan antrenmanlardaki performansını sahada yansıttığı için karşılığını alıyorlar." diye görüş belirtti.

Sayfa Yükleniyor...