"Önemli olan kazanırken de öğrenmek"

Galatasaray Sportif AŞ Yöneticisi Ali Dürüst, sarı-kırmızılı futbol takımının deplasmanda 2-1 kazandığı Eskişehirspor maçının zorlu geçtiğini belirtirken "Mühim olan kazanırken de eksikleri telafi edebilmek" dedi.

NTV Spor

10.02.2015 - 15:45

Galatasaray TV'ye açıklamalarda bulunan Ali Dürüst, Eskişehirspor deplasmanının her dönem zorlu olduğunu aktararak, "O bilinçle gittik. Hava şartları ve sahanın olumsuzluğu üzerine eklendi. Kazandık ama oyunun geneline bakacak olursak, Eskişehirspor'un da galibiyete yaklaştığı zamanlar oldu" dedi.

Maçın sonuna kadar mücadeleyi bırakmayıp, galibiyeti elde etmenin kendileri için önemli olduğunu anlatan Dürüst, "Bu sırada eksikleri görme imkanı da oldu. Mühim olan kaybederken değil, kazanırken de eksikleri görüp, telafi edebilmek" ifadelerini kullandı.

Karşılaşmanın bitimine dakikalar kala takım kaptanı Selçuk İnan'ın golüyle 3 puanı aldıklarını anlatan sarı-kırmızılı idareci Dürüst, "Oyun içinde sıkıntılı anlar yaşadık ancak Selçuk takım kaptanı olarak son dakikaya kadar mücadele edilmesi gerektiğinin örneğini verdi. Tatlı bir tesadüf, doğum gününde bizim ona hediye vermemiz gerekirken, o bize hediye verdi. İnşallah onun da yolu açık olur ve uzun yıllar Galatasaray'a hizmet verir" değerlendirmesinde bulundu.

"ŞAMPİYONLUK KOLAY KAZANILMIYOR"
Dürüst, şampiyonluk yarışının zorluğuna dikkati çekerek, "Hiçbir şampiyonluk kolay kazanılmıyor. Ben, çok şampiyonluğa şahit olmuş bir yönetici olarak bunu söyleyebilirim. Her maç bir final. Bu bilinçte olmamız lazım. İnşallah sonunda ipi biz göğüsleyeceğiz. Maçlar 90 dakika ve yılmamak, ders çıkarmak lazım" diye konuştu.

Oyuncularının zaman zaman konsantrasyonlarını tam olarak sahaya yansıtamadıklarını ifade eden Dürüst, şunları kaydetti:

"Bu, konsantre olmadıkları anlamında değil. Hepsi şampiyonluğa inanmışlar. İyi bir arkadaşlık var. Sakatlıklar oyun düzenini bozdu. Teknik kadro gerekli tedbirleri alıyor. Yönetim, taraftar, teknik heyet ve takım bir bütün olup, hep birlikte kalan maçlarımıza final havasında çıkacağız ve inşallah şampiyon olacağız."

Sayfa Yükleniyor...