Orhan Saka'dan taraftara çağrı

Beşiktaş-Maccabi Tel Aviv maçı için İl Spor Güvenlik Kurulu Toplantısı İstanbul Valiliği'nde yapıldı. Beşiktaş Yönetim Kurulu Üyesi Orhan Saka, ''Taraftarlarımızdan isteğim; bu müsabakayı başka boyutlara taşımadan, sadece spor müsabakası olarak görüp, takımımızı desteklemeleri'' dedi.

NTV Spor

13.09.2011 - 18:03

Beşiktaş Futbol Takımı'nın UEFA Avrupa Ligi (E) Grubu'nda İsrail ekibi Maccabi Tel Aviv'le 15 Eylül Perşembe günü yapacağı maç öncesi İl Spor Güvenlik Kurulu toplantısı yapıldı.

İstanbul Valiliği'nde vali yardımcısı Ali Bakoğlu başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, Beşiktaş Kulübü'nün yanı sıra İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Türkiye Futbol Federasyonu ve Spor İl Müdürlüğü'nden yetkililer hazır bulundu.

Beşiktaş Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Orhan Saka, toplantı sonrası yaptığı açıklamada, Türkiye ile İsrail arasındaki hassas konumdan dolayı Maccabi Tel Aviv maçının çok önemli hale geldiğini belirtirken, ''Toplantıda, yetkililer olarak müsabakanın sağlıklı geçmesi için yapılması gereken her şeyi görüştük. Dileğimiz, spora yakışır bir fair-play çerçevesinde bu  müsabakayı tamamlamak. Ülkemizin, özellikle Beşiktaş'ın UEFA nezdinde başarılı bir organizasyon yaptığını göstermek istiyoruz. Ceza almamalıyız. Taraftarlarımızdan isteğim, bu müsabakayı başka boyutlara taşımadan, sadece spor müsabakası olarak görüp, takımımızı desteklemeleri'' diye konuştu.
        
İSRAİL TAKIMI 150 BİLET TALEP ETTİ
Saka, İsrail ekibinin protokol biletleri dışında, getireceği taraftarlar için 150 bilet talep ettiğini aktarırken, ''Taraftarlarla ilgili de hangi otelde kalacakları, stada nasıl geçecekleri, stattan nasıl tahliye edilecekleri, İsrail takımının havalimanından konaklayacağı otele kadar gelişi, Fiyapı İnönü Stadı'nda yapacakları antrenman, müsabakaya gelişleri ve ertesi gün ülkelerine dönüşleriyle ilgili her türlü konu değerlendirildi'' ifadelerini kullandı.

Toplantıda, maç için stada gelerek eylem yapabilecek bazı gruplara yönelik alınacak önlemlerin de görüşüldüğü bildirildi.

Öte yandan, bu akşam Beşiktaş Kulübü ile Maccabi Tel Aviv Kulübü yetkililerinin özel bir toplantı daha gerçekleştirecekleri öğrenildi.

Sayfa Yükleniyor...