Öyle bir bahane buldu ki!

İtalyan oyuncu Chiellini'yi ısırdığı gerekçesiyle, 9 milli maçtan men edilen ve 4 ay boyunca futbolla tüm ilişiği kesilen Luis Suarez'in, FIFA'ya gönderdiği savunma metni ortaya çıktı. Buna göre Suarez, dengesini kaybedip yüzünü Chiellini'nin omzuna çarptığını iddia etti!

NTV Spor 28.06.2014 - 20:06

Luis Suarez, İtalyan savunmacı Chiellini'yi ısırdığı suçlamalarına ilişkin, FIFA'ya gönderdiği savunmasında ortada kasıtlı bir hareket olmadığını iddia etti.
 
Chiellini'yi ısırdığını yalanlayan Suarez; "Olay kesinlikle insanların tanımladığı gibi gelişmedi. Bir darbe alıp dengemi kaybettim. Bu yüzden rakibimin üzerine düştüm. Dişlerimde büyük bir acı hissettim. Yanağımda da küçük bir çürük oluştu" ifadelerini kullandı.
 
Ancak olayın görüntüleri Suarez'i yalanlar nitelikte. Görüntülerde, Uruguaylı oyuncunun kasıtlı olarak Chiellini'nin omzunu ısırdığı net şekilde görülüyor.
 
FIFA, kariyerinde 3. kez bir oyuncuyu ısıran Suarez'e, tarihinin en ağır cezasını vermişti. Suarez'i 9 milli maçtan men eden FIFA Disiplin Kurulu, oyuncunun 4 ay futbolla tüm ilişiğini de kesmişti. FIFA'yı, Uruguay Milli Takımı'na karşı komplo kurmakla suçlayan Uruguaylı yetkililer temyiz yoluna gitti. Cezada indirime gidilip gidilmeyeceği merakla bekleniyor.


Sayfa Yükleniyor...