"Oyuncular Tudor'u şikayet etti"

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Igor Tudor'un takımın başına geçiş sürecini ve takım içinde yaşananları aktarırken, Fatih Terim sorusuna da cevap verdi.

NTV Spor 26.05.2017 - 21:44

Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, TV+ aplikasyonundaki Life+ TV’ye konuk oldu. Spor Meydanı programında spor basınının sorularını yanıtlayan Dursun Özbek’in teknik direktör Igor Tudor hakkında öne çıkan sözleri şöyle:

DİĞER GALATASARAY HABERLERİ İÇİN TIKLAYIN...

TUDOR’U YİYEBİLECEKLERİNİ DÜŞÜNMÜYORUM"
"Takımda gruplaşma iddiaları bazı kesimlerin Galatasaray hakkında duymak istediği şeyler. Profesyonel futbolcuların hocayı yemek gibi performansını bilerek azaltmak gibi şeyleri yapacaklarını düşünmüyorum. Teknik heyetle futbolcular arasında her şey dört dörtlük olmaz. Hocayla bunları konuşmaları da doğal. En azından benim dönemimde hoca yemek gibi bir durum olmadı.”

"OYUNCULAR TUDOR’U ŞİKÂYET ETTİ"
"Tudor’un antrenman programıyla ilgili bir dönem futbolculardan şikâyet söz konusu oldu. Sportif direktör aracılığıyla bana iletildi. Sezon başı yüklemesi iyi olmadığı için futbolcu performanslarında düşmeler oldu. Tudor bu yüzden futbolculara biraz yüklendi. Yaşlı takım olduğumuz için endişeye kapıldık ama mesafe kat ettik daha dirençli hale geldi takım. Bu sürede bazı sızlanmalar oldu.”

"TUDOR’UN GELİŞİNDE ETİK SORUNU YOK"
"Tudor’un transferinde etik dışı bir durum olmadı. Karabük’ten çıkış maddesini kullandı, biz de antrenör arayışındaydık ve bize gelebileceğini söyledi. İlişiğini kesip, serbest kaldıktan sonra bize geldi. Tudor “100 bin Euro’luk maddeyi zorla koydurdular” dedi. O zaman niye şikâyet ediyorlar? Bu maddeyi koyarken Karabük düşünmemiş mi? Bizim Tudor’la aramızda böyle bir çıkış maddesi yok."

"TERİM'LE HİÇ GÖRÜŞMEDİM"
"Fatih Terim şu anda milli takımın hocası. Hiç bir görüşme yapmadık. Böyle bir şey söz konusu değil."

Sayfa Yükleniyor...