"Oyuncularım rakipten korktu"

İrlanda Cumhuriyeti Teknik Direktörü Giovanni Trapattoni maç sonrası yaptığı açıklamada yenilgiyi rakiplerinden korkmalarına bağladı.

NTV Spor

15.06.2012 - 12:10

İspanya Teknik Direktörü Vicente Del Bosque, Hırvatistan karşısına da kazanmak için çıkacaklarını söyledi. İspanya yenilgisi ile turnuvaya 2. maçlar sonunda veda eden İrlanda cephesinde ise hüzün hakimdi. Teknik direktör Giovanni Trapattoni yenilgiyi rakiplerinden korkmalarına bağladı.

İrlanda'yı 4-0 yenen son avrupa şampiyonu İspanya gruptaki son maçında Hırvatistan ile karşılaşacak. Maçın 2-2 sonuçlanması halinde İtalya, İrlanda'yı yenmesi halinde bile turnuvaya veda edecek. Gök-mavililer, EURO 2004'te de İskandinav komşular İsveç ile Danimarka'nın son maçta 2-2 berabere kalmasıyla elenmişti. Ancak İspanya Teknik Direktörü Del Bosque, Hırvatistan karşısına gollü bir beraberlik elde etmek için çıkmayacaklarını ifade etti.

"KAZANMAK İÇİN OYNARIZ"
Herhangi bir hesabın içinde olmayacaklarını dile getiren Del Bosque, "Biz sportmen insanlarız. Sahaya çıktığımızda kazanmak için oynarız. Hırvatların da bizi yenmek istediğinden eminim" diye konuştu. Del Bosque, suskunluğunu İrlanda'ya attığı 2 golle bozan Fernando Torres'e de övgüler yağdırdı.

TRAPATTONI: ÜLKEYE BAŞIMIZ DİK DÖNMELİYİZ
İrlanda Teknik Direktörü Giovanni Trapattoni ise yenilgiyi oyuncularının rakipten korkmasına bağladı. Trapattoni, sergiledikleri performansın kendisinde büyük hayal kırıklığı yarattığını söyledi. Maçın ilk dakikalarında yedikleri golün tüm oyun planlarını bozduğunu dile getiren Trapattoni, "Maçın başında yenik duruma düşünce, takımın tüm moral kondisyonu çöktü.  Artık elendik. Ancak İtalya maçında elimizden geleni yaparak ülkeye başımız dik dönmeliyiz" dedi.

Sayfa Yükleniyor...