Ozan Tufan, Aykut Kocaman ve Emre Belözoğlu...

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, seçime ve gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

NTV Spor 30.05.2018 - 22:19 | Son Güncelleme: 30.05.2018 - 22:24

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, pazar günü gerçekleşecek seçim öncesi CNN Türk'e konuk oldu.

"Zidane'ı bugün getirmeye kalksanız 15 milyon Euro." diyen Aziz Yıldırım, "Onun yöneteceği takımdaki oyuncuların değeri en az onun kadar olacaktır. Ona da bütçe yetmez. Fenerbahçe'nin 400 milyon Euro borcu var. Benim almış olduğum, Fenerbahçe'ye kazandırdığımız gayrımenkuller var. Geldiğimizde Fenerbahçe'nin 1 metrekare tapusu yoktu. Bunların değeri 300 milyon Euro. Malını satarsanız, 100 milyon Euro borcunuz kalır. 100 milyon Euro'yu Fenerabahçe her zaman öder. 2 kez UEFA'ya gidemedik. 2 milyon Euro bize olan vereceklerini ödemediler. Bunları tahsil edeceğiz. Bunları aldığınız vakit borç sıfırlarnız. Hisse senetlerinden kayıplarımız için devlet ile uzlaşmaya çalışacağız. Uzlaşmazsak dava açacağız ve hak ettiğimizi alacağız." dedi.

Geçmişte yapılan yıldız transferler hakkında da konuşan Yıldırım, "Van Persie'yi aldık, 20 bin kişi karşıladı, istediğimiz verimi alamadık. Anelka'yı biz aldık, Alex'i biz aldık. Bu tip büyük transferlerde yönetimin katkısı oldu. Diğer oyuncuları teknik direktörler aldı. Hatalı transferlerde, teknik direktörlerin hatası oldu." şeklinde konuştu.

OZAN TUFAN, AYKUT KOCAMAN VE EMRE BELÖZOĞLU KONUSU
Ozan Tufan için başkan Yıldırım, "Ozan Tufan ile ben konuştum, Ali Yıldırım konuştu, başkaları konuştu. Yükselmesi ve büyümesi için yapması gerekenleri anlatmamıza rağmen yapmıyor. Biz 1 defa anlatıyoruz, antrenör 10 kere anlatıyor ama maalesef öyle bir yapısı var, olmuyor." dedi.

"Aykut bizim için başka bir değerdir." diyen Aziz Yıldırım, "3 Temmuz'u yaşayıp da orada durmak. Para yok, pul yok, başkan hapiste, yöneticiler hapiste. Böyle bir ortamda futbol takımını topluyorsunuz ve berabere kaldığınız için yarım puanla falan ligi kapatıyorsunuz. Emre Belözoğlu futbolculuğa devam etmeseydi, sözleşme yenilemeseydi onu yönetime alacaktım. Yönetim kurulunda olup, futbolla ilgili her şeyi ona verecektim." ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...