Özbek açıkladı... "Basketbol bütçesi..."

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, gelecek sezon için basketbolda daralmaya gideceklerini ve planlanan bütçeyi açıkladı.

NTV Spor 26.05.2017 - 21:53

Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, TV+ aplikasyonundaki Life+ TV’ye konuk oldu. Spor Meydanı programında spor basınının usta isimlerinin sorularını yanıtlayan Dursun Özbek’in öne çıkan sözleri şöyle:

"BASKETBOLUN BÜTÇESİ DÜŞECEK"
"Geçen sezon 10 milyon Euro civarında basketbola bütçe ayırdık. Bu sezon Eurocup’ta oynayacağız. Bütçemiz 4 milyon Euro civarında olacak."

"AMATÖR BRANŞLARDAN VAZGEÇMEYİZ"
"Galatasaray gibi kulüplerin Türk spor tarihinde misyonu var. Biz de önce bir kulübüz. Amatör branşlardan vazgeçersek Türk sporu darbe görür. Galatasaray’ın bu lüksü yok. Spor salonunu mesela merkezileşmek, maliyetleri azaltmak için yapıyoruz. Altında kira getirisi olan yerler olacak."

"48 OYUNCUYA 97 MİLYON EURO ÖDÜYORDUK"
“Futbolculara biraz yüksek maaş ödediğimize katılıyorum. Yaklaşık 61 milyon Euro. 97’den buraya indirdik. 48 futbolcu vardı geldiğimizde. Biz de yüksek maaşlı transfer yaptık doğrudur ama bekara karı boşamak kolay. Bu piyasada illa ki hata yapıyorsunuz. Türkiye’ye büyük ligler gibi bakılmadığı için maaş farkı talebi ortaya çıkıyor. Aldığı paraya göre bizi hayal kırıklığı uğratan futbolcularımız var tabi ki. Ama bu işin doğasında var.”

"HİSSE SATIŞINDAN KASAYA PARA GİRMEDİ"
“Sportif başarı elbette önemli ama mali yapının mutlaka düzelmesi lazım. Sadece bizim değil diğer kulüplerin de sorunu bu. Bizden önce bankalara hisseler rehin edilmişti ödeme vadesi gelince yapılandıralım dedik. Banka da itiraz etti uzatmıyorum dedi bunun üzerine rehin edilen hisseleri sattık. Bizim kasamıza hiçbir şey giremedi bu satıştan. Ben hisse satma taraftarı değilim.

"RİVA’DAN GELEN PARAYLA NEFES ALDIK"
"Geçmiş yönetimleri eleştirme durumum yok çünkü bunu bilerek görevi devraldım. Beklemediğim bir durumla karşılaşmadım. 338 milyon dolar borçla aldım. Gelir ve gider aşağı yukarı aynı ama asıl sorunumuz faiz sarmalı. Riva’dan gelen parayla biraz nefes aldık. "

"SEÇİM KULÜBÜ YAVAŞLATIR"
"750 üyenin imza vermesini son derece demokratik buluyorum eleştirilecek bir taraf yok. Ancak seçim sürecine girildiği zaman kulübün işleyişi yavaşlayacak. Müsaade edin projeleri, verdiğimiz sözleri uygulayalım. Daha bir buçuk ay önce ibra edildik. Tekrar güvenoyuna gerek var mı? Tekrar aday olma konusuna tek başıma karar veremem. Mayıs 2018’de süremizi tamamladıktan sonra bakarız. Vaatlerimizi yerine getirip getirmediğimize göre bakarız. Ama Galatasaray’a hizmet etmekten bıkkınlık, yorgunluk duymadım."

Sayfa Yükleniyor...