Özbek'ten Asamoah ve Arda Turan için son nokta

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Iasmin Latovletici, Jason Denayer ve Cedric Carrasso ile birlikte transferi bitirdiklerini söyledi. Özbek, İspanya basınında çıkan Galatasaray'ın Arda Turan'ı 2 yıllığına kiraladığı yönündeki haberlerle ilgili soruya da cevap verdi.

NTV Spor 08.09.2017 - 16:56 | Son Güncelleme: 08.09.2017 - 16:57

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, transfer konusuna dair merak edilenleri cevapladı. Asamoah girişimlerini detaylandıran Özbek, Arda Turan iddialarına da son noktayı koydu.

"ASAMOAH İÇİN DEVRE ARASINDA TEKLİF TEKRARLAYACAĞIZ"
Dursun Özbek, Juventus'ta forma giyen Kwadwo Asamoah'ı kadrolarına katmak istediğini dile getirerek, "Asamoah yapmak istediğimiz bir transferdi ancak kulübü son anda oyuncuyu vermedi. Galatasaray'ın onun hakkındaki isteği devam etmektedir. Bunu ara transferde tekrarlayacağız. Gelişmeleri o zaman göreceğiz." şeklinde görüş belirtti.

Kadroda düşünülmeyen futbolcuları satış listesine koyduklarını ancak onlar için herhangi bir talep alamadıklarını aktaran Özbek, "Herhangi bir talip çıkmadığı için kadromuzda kaldılar. Profesyonel çerçevede oyuncu ile kulüp birbirine bağlı. Galatasaray anlaşmanın gereğini yerine getirecektir. Futbolcu da aynı şekilde attığı imzanın gereği olan davranış biçiminde olacaktır." diye konuştu.

ARDA TURAN SORUSU: "TRANSFERİ KAPATTIK"
İspanya medyasının Galatasaray'a transfer olacağını yazdığı eski futbolcuları Arda Turan ile ilgili bir soruya Özbek, "Futbol takımının transfer sezonunu kapattık. Bu kadar." diye cevap verdi.

Belli bir transfer sistemlerinin olduğunu anlatan Özbek, "Sezon bittiğinde eksiklikler teknik direktör tarafından tespit ediliyor ve oyuncu izleme ekibine veriliyor. Oyuncu izleme ekibi önerilerini bize getiriyor. Sonra biz devreye gireriz. Transferde taraftarın beklediği iyi bir performans ve şampiyonluk. Bizim kurduğumuz kadro da şampiyonluğun en büyük adayı. Bunu başka şekilde düşünmek, başka şeylere bağlamak yanlış olur. Dolayısıyla biz takımımızı kurduk. Ligde de en iyi performansı göstermek için hazırlandık." değerlendirmesinde bulundu.

"ÖZLENEN BAŞARIYI GETİRECEĞİZ"
Dursun Özbek, geride kalan iki sezonda istenilmeyen sonuçların alınması sonrası karşılaştıkları eleştirilerle ilgili soruyu şöyle yanıtladı:

"Futbol çok önemli ve güzel bir oyun. Futbolu yönetmek de çok zor. Kitleleri etkilemek ve memnun etmek zorundasınız. İşin bir finansal ve şov boyutu var. Dolayısıyla bunların hepsinin uygun bir şekilde yan yana gelmesi gerekiyor. Yönetim olarak birinci hedefimiz taraftar ve camianın memnun olacağı ve seveceği bir futbol ortaya koymaktı. Seçildiğimiz günden beri bunun için çalıştık. Yapılan eleştiriler hatalarımızdan dönmemize de sebep olmuştur. Eleştirileri hep yapıcı olarak kabul ettim. Bugün geldiğimiz durumda taraftarların takımın performansından mutlu olması bizi misliyle sevindiriyor. Bize yapılan eleştirilere de çok teşekkür ediyorum. Taraftarın stada gelmesi, takımı desteklemesi bizi ziyadesiyle mutlu ediyor. Camia da bu gelişmelerden son derece memnun. Bir işi yaparken sabırlı olmanız lazım. İnandığım şeyin peşinde koşan birisiyim. Galatasaray'a, inşallah bu sezon özlenen başarıyı getireceğiz."

"TUDOR BİZİ YANILTMADI"
Dursun Özbek, zor dönemlerde arkasında durdukları teknik direktörleri Igor Tudor'un kendilerini yanıltmadığını dile getirdi.

Tudor'un geçen sezonun yarısından itibaren takımın başına geçtiğini hatırlatan Özbek, "Kendisinin Türkiye'deki performansını yakından izledim. Genç, dinamik, futbolun içinden gelen, futbolu ve Galatasaray'ı seven bir kişiliği var. Yönetim olarak, onun arkasında durmamız çok önemliydi. Biz de gerekeni yaptık. Çünkü Sayın Tudor'un antrenörlük kariyerine benim ve yönetimin güveni tamdı. Biz görevimizi yaptık. Onun başarılı olması için de gerekli oyuncuların transferiyle iyi bir takım olduğumuzu düşünüyorum. Arkasında durduğumuz Sayın Tudor bizi yanıltmadı. Bu sene istediği takımla gerçek performansını gösterme şansını buldu." ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...