Özel güvenlik, Lasogga'yı böyle derdest etti

Hamburg, Wolfsburg'u 88. dakikada bulduğu golle yenip play-out oynamaktan kurtuldu. Sakat olduğu için maçı tribünden izleyen bir önceki maçın kahramanı Lasogga, sivil halde sahaya girince kendisini o halde tanımayan özel güvenlikçiler tarafından zorla saha dışına çıkarıldı

NTV Spor 21.05.2017 - 17:37
Özel güvenlikler, Lasogga'yı sahadan böyle çıkardı.GETTY

Almanya Ligi'nin son haftasında Hamburg Wolfsburg'u yenerek play-out oynamaktan kurtuldu. 55'inci kez Bundesliga'da mücadele etmeyi garantileyen Hamburg'u galibiyete 88. dakikada Waldschmidt'in kariyerinin ilk Bundesliga golü kurtardı.

88. dakikada gelen gol Hamburglu hem taraftarları hem de takımı seviçten çılgına çevirdi. Kendini kaybedenler arasında bir önceki hafta Schalke deplasmanında ilave sürede beraberlik golüne imza atan Pierre-Michel Lasogga da vardı.

25 yaşındaki forvet, sakatlığı nedeniyle tribündeydi ve sivil kıyafetleriyle oturuyordu. Lasogga, Waldschmidt'in golünde sahadaki gol sevincine olmak için futbolcuların yanına gitmeye kalkınca özel güvenlikler müdahale etti. Futbolcuyu tanımayan iki güvenlikçinin sert müdahalesi, Lasogga'yı tanıyan bir üçüncüsü devreye girene kadar sürdü. Lasogga'nın takımın oyuncusu olduğu kısa sürede diğer güvenlikçilere de anlatılsa da futbolcu sahaya girme hakkı olmadığı için tribündeki yerine götürüldü.

Lasogga, 2014'te play-out eşleşmesinde Fürth'e attığı golle takımının Bundesliga'da kalmasını sağlamış, bu sezon da bir önceki haftada Schalke deplasmanında ilave zamanda bulduğu kritik gol  çok önemli bir puanı getirmişti.

Sayfa Yükleniyor...