ÖZEL | Sezon sonuna kadar Şenol Güneş ile devam

Şenol Güneş sezon sonuna kadar Beşiktaş teknik direktörlüğü görevine devam edecek. Siyah beyazlı kulübün As Başkanı Ahmet Kavalcı, A Milli takım ile anlaşan Güneş’in Mayıs ayına kadar görevinin başında olacağını açıkladı.

NTV Spor

28.02.2019 - 14:55 | Son Güncelleme: 28.02.2019 - 17:57

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş’in 1 Haziran’da A Milli takımın başına geçeceği resmi olarak açıklandı.

Türkiye Futbol Federasyonu ile 4 yıllık anlaşma imzalayan Güneş’in sezon sonuna kadar Siyah Beyazlılar'da kalıp kalamayacağı sorusunun yanıtı, Beşiktaş As Başkanı Ahmet Kavalcı’dan geldi.

NTV’ye konuşan Kavalcı, Güneş’in sezon sonuna kadar Beşiktaş’taki görevine devam edeceğini söylerken, “Şenol Güneş mayıs ayında kadar görevinin başında kalacak. Sözleşmesi sezon sonunda bitecek. Bizimle kontratı bittikten sonra milli takımdaki görevine başlayacak.” dedi.

Ahmet Kavalcı, A Milli Takım'ın 22-25 Mart’ta oynayacağı Arnavutluk ve Moldova maçlarında Güneş’in Ay Yıldızlılar'ın başında olup olmayacağı konusuna da açıklık getirdi.

Federasyonun görevlendirme yazısı ile Şenol Güneş’i takımın başında çağırması halinde bu çağrıya uyacaklarını dile getirirken, “Hocamıız aynı anda 2 takımı çalıştırma durumu uygun bulmayacağını daha önce söylemişti. Fakat Mart ayındaki 1 haftalık süre için Federasyon talepte bulunursa bu isteğe uymak zorundayız. Böyle bir istek olursa sayın Güneş 2 maçta A Milli Takım'ın başında olur. Nisan ve Mayıs ayında da Beşiktaş’taki görevine devam edip, sezon sonu Milli Takım'daki görevine başlar.” şeklinde konuştu.

Sayfa Yükleniyor...