Pereira: Takım bir kez daha güçlü bir ruh gösterdi

Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira, son haftalarda alınan sonuçların takımı etkilediğini söylerken, Giresunspor maçıyla ilgili olarak, "Takım bir kez daha güçlü bir ruh gösterdi" dedi.

NTV Spor 23.09.2021 - 22:32 | Son Güncelleme: 23.09.2021 - 23:50

Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira, 2-1'lik Giresunspor maçıyla ilgili olarak, "Maçın zor olacağını biliyorduk. Sık maç trafiğinde oynamak kolay değil. Bir beraberlik ve bir mağlubiyet almıştık. Bugünkü maçın önemini de biliyorduk. Takımın gösterdiği ruh beni memmun etti. Takım bir kez daha güçlü bir ruh gösterdi. Bu maç gerçekten önemliydi ve kazanmak için her şeyi yaptık. Avrupa'da oynadığımız maç ve alınan son sonuçlar takımı etkiledi. Saha içindeki sakinlik ve özgüven daha da artacaktır. Sakat oyuncular döndüğünde elimizde daha fazla çözüm olacak" dedi.

Taraftarı öven Portekizli teknik adam, "Rakibimiz gol attığı an hemen öncesinde 3-0'ı yakalayacak fırsatımız oldu. Takım ister istemez geri çekildi. Skoru korumak istedi. Geri çekildiğinizde ikinci golü yeme ihtimali artıyor. Son maçlardaki sonuçlardan sonra takımın özgüveni etkilendi. Taraftarların önünde oynadığımızda onlar bize enerji ve güç veriyorlar. Bu galibiyet onlar için" ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe'nin kendi sahasındaki maçlarda daha iyi sonuçlar aldıklarının hatırlatılması üzerine de Pereira, "Bizim için içeride oynadığmız maçlarla dışarıda oynadığımız maçlar arasında fark yok. Hepsini kazanmak için oynuyoruz. Bizim zorlandığımız anlarda bize muhteşem destek oluyorlar. Ama sahamızdaki maçlarda tarftarlar bize kazanmak için gerekli desteği veriyor. Kendi sahamızda oynamak rakipler için çok zor. Evimizde her zaman 12 kişi oynuyoruz. Taraftarımız her zaman arkamızda. Bize çok yardımcı oluyorlar. Bizim için onlar 12. oyuncu. Taraftarımız fantastik, fantastik bir tarftar topluluğuna sahibiz" diye konuştu.

Antalyaspor-Beşiktaş maçıyla ilgili olarak bir önceki basın toplantısında, "Beşiktaş'ın galibiyeti şanstı" sözlerini açması istenen Pereira, "O maçı izledim. Beşiktaş 2-0 geri düşmüştü ve geri dönmek için çok da çalıştılar. Ben maçta bazı kırılma anlarını kast etmiştim. Bazen şanslara ihtiyaç vardır. Ben sadece Beşiktaş için o maçın zor geçtiğini söylemek istemiştim. Yoksa Beşiktaşlı oyuncuların performansıyla ilgili bir şey söylememiştim" diye konuştu.

Takımın durumuyla ilgili olarak Pereira şöyle konuştu, "Biraz daha dinlenmemiz, maçlara daha yüksek enerjiyle çıkmamız gerikiyor. Fırsat geldiğinde doğru bitircilikle son vuruşları yapmamız gerekiyor. Bizim eksiğimiz bu. Seyahatlar ve sakatlar var. Sakat oyuncular döndüğünde takım fiziksel olarak daha iyi olacak. Onlar döndüğünde kalitemiz de artacaktır. Bizim şu anda bitiricilik çalışmak gibi bir durumumuz yok, kısa hazırlanma döneminde dinlenme ve toparlanma antrenmanlarıyla geçiriyoruz."

Takımın Eintracht Frankfurt maçındaki tempoda devam edebilmesi için toparlanması ve dinlenmesinin önemine değinen Portekizli çalıştırıcı, şunları kaydetti:

"Frankfurt maçından sonra toparlanamadık. Sivas maçında oyunu domine ettik ama kazanamadık. Almanya'daki maçtan sonra performansımız aşağı doğru gitti. Yüksek ritimli, önde basan, baskılı oynayan bir takım için yeteri derecede dinlenemedik. Bu sadece bizim için değil çoğu takımlar için oluyor. Avrupa'daki takımlara da bakarsanız Avrupa maçlarından sonra böyle zorluklar yaşıyorlar. Bir sonraki maçta büyük takım ruhu sergilemeye çalışacağız. Şu periyotta bizim için en önemli şey 3 puan almak."

"TRABZONSPOR AVANTAJLI"

Pereira, sözlerini şöyle tamamladı:

"Rakiplerimiz puan kaybedecek dediğimde geleceği görmedim ama ben tecrübeme dayanarak konuştum. Türkiye'de aslında bütün takımlar şampiyonluk için oynayan takımlara problem oluşturma potansiyeline sahip, özellikle de Avrupa maçlarından sonra. Bu lig gerçekten kolay bir lig değil. Taktiksel olarak kalite eksik kalabiliyor ama lig çok zorlu. Her takım her an puan kaybedebiliyor. Takımlar yorgun olduğunda bu çok normaldir. Biz de puan kaybedeceğiz. Yarışta Trabzonspor Avrupa'da yarışmadığı için bu konuda avantajlı."

Sayfa Yükleniyor...