Peru, Bombonera'ya çıkmak istemiyor

Dünya Kupası Güney Amerika elemelelrinde dördüncü Peru ve beşinci Arjantin 5 Ekim'de Buenos Aires'in Bombonera Stadı'nda karşılaşacak. Peru, FIFA'ya başvurarak hem takımın hem de maça gelecek binlerce seyircisinin güvenliği için karşılaşmanın başka bir stada alınmasını talep etti

NTV Spor 12.09.2017 - 10:50
49 bin seyirci kapasiteli Bombonera Stadı, özellikle dik tribünleriyle ünlü...AP

Peru, FIFA 2018 Dünya Kupası elemelerinde gelecek ay Arjantin ile çok kritik bir karşılaşmaya çıkacak. Arjantin'in başkenti Buenos Aires'te oynanacak maça Boca Juniors'un ünlü Bombonera Stadı ev sahipliği yapacak.

Ancak Perulu yetkililer bu kritik maç öncesi güvenlik endişesi yaşıyorlar. Peru Futbol Federasyonu'ndan FIFA Genel Sekreteri Fatma Samba Diouf Samoura'ya gönderilen mektupta "Peru Milli takımı futbolcuları ve teknik ekibi ile bu tarihi maç için seyahat edecek binlerce Perulu futbolseverin güvenliğini bu stadda garanti etmek zor olacak" denilerek maçın yerinin değiştirilmesi talep edildi.

2015'te bu statta oynanan Boca Juniors-River Plate derbisinde ev sahibi takımın taraftarları River'lı futbolculara gözyaşartıcı gaz sıkmışlar ve maç ertelenmişti.

5 Ekim'deki maç öncesi Peru dördüncü, Arjantin beşinci sırada... 24'er puanı bulunan iki takımın averajları da eşit; Peru sadece bir gol fazla atıp yediği için rakibinin üstünde bulunuyor. Brezilya'nın 37 puanla Rusya biletini cebine koyduğu grupta Uruguay 27, Kolombiya 26, Şili 23, Paraguay 21 ve Ekvador 20 puanla hala yarışın içinde... Kalan maçlar ise şöyle:

5 EKİM: Arjantin-Peru, Bolivya-Brezilya, Venezulea-Uruguay, Şili-Ekvador, Kolombiya-Paraguay.

11 EKİM: Ekvador-Arjantin, Araguay-Bolivya, Paraguay-Venezuela, Brezilya-Şili, Peru-Kolombiya.

Sayfa Yükleniyor...