Pes etmeye niyeti yok!

Barcelona Teknik Direktörü Luis Enrique'nin gözünden düşen Ivan Rakitic, ayrılık haberlerini yalanladı. Rakitic, formasını geri almak için mücadele edeceğini söyledi.

NTV Spor 09.01.2017 - 11:37 | Son Güncelleme: 09.01.2017 - 11:51

Barcelona'daki ilk 2 sezonunda, ilk 11'in değişmez isimlerinden biri haline gelen Ivan Rakitic, bu sezon teknik direktör Luis Enrique'den forma almakta zorlanıyor. Son Villarreal maçında kadroya dahi giremeyen Hırvat oyuncu, 3 Aralık'tan bu yana La Liga'da forma giyemedi.

Bu durum, Rakitic'in ara transfer döneminde takımdan ayrılacağı söylentilerini beraberinde getirdi. Hırvat basınına göre deneyimli oyuncunun olası yeni adresi ise Manchester City. Ancak Rakitic, takımdan ayrılmayı düşünmediğini söyledi. Neden sürekli yedek kaldığını kendisinin de bilmediğini dile getiren Rakitic, formasını geri almak için sonuna kadar mücadele edeceğini vurguladı.

Ivan Rakitic, 2014 yazında, 25 milyon Euro karşılığında Sevilla'dan transfer edilmişti. Sezon başında Andre Gomes ve Denis Suarez gibi oyuncuların transferiyle, Barcelona orta sahasında forma rekabeti iyice artmış durumda.

Sayfa Yükleniyor...