Pique'den gazeteciye maaş bordrolu tepki

Barcelona mali olarak zor günler geçirirken, bir gazeteci kaptan Gerard Pique'nin yılda 28 milyon Euro kazandığı iddia etti. Pique ise iddiaya sosyal medya hesabından yanıt verdi.

NTV Spor 08.01.2022 - 20:29 | Son Güncelleme: 08.01.2022 - 22:43

Borç yüküyle boğuşan Barcelona, sezon başında ismi kulüple özdeşleşen Lionel Messi ile yolları ayırırken; futbolcuların maaşlarında indirime gidildi.

Takım kaptanı Gerard Pique için de yılda 28 milyon Euro maaş alıyor iddiası ortaya atıldı. Ancak tecrübeli defans oyuncusundan iddialara yanıt sosyal medyadan geldi. Yıllık maaşının yarısının dekontunu hesabından paylaşan Pique gazeteciye de tepki gösterdi. Maaş bordrosunun yüzde ellisi 2 milyon 328 bin Euro olan Pique açıklamasında, "Bunun gibi insanlar arkadaşlarını savunmak için televizyonda para alıyor. 30 Aralık'taki ödememin yüzde ellisi. Biraz saygılı ol" ifadelerini kullandı. 

Lluis Canut isimli gazeteci, Barcelona'da üç kaptan Pique, Busquets ve Alba'nın takımın en çok kazanan üç ismi olduğunu iddia etmişti. Canut, Pique'nin yıllık maaşının 28 milyon Euro olduğunu savunmuştu. 

Sayfa Yükleniyor...