Pirlo ve Ronaldo gidecek mi? Pavel Nedved iddialara noktayı koydu

Son zamanlarda takımdan ayrılacağı konuşulan teknik direktör Andrea Pirlo ve Portekizli yıldız Cristiano Ronaldo hakkında Juventus Başkan Yardımcısı Pavel Nedved, iddialara noktayı koydu.

NTV Spor 24.03.2021 - 17:08
Son Güncelleme: 24.03.2021 - 17:11

SERIE A PUAN DURUMU

İtalya'da yoğun eleştirilere maruz kalan ve sezon sonu Real Madrid'e döneceği konuşulan Cristiano Ronaldo için teknik direktör Andrea Pirlo'nun geleceği hakkında Juventus Başkan Yardımcısı Pavel Nedved, DAZN'a konuştu.

Israrla Portekizli yıldızın ve Andrea Pirlo'nun takımda kalacağını söyleyen siyah-beyazlıların efsane ismi, "Benim için Ronaldo dokunulmaz. 30 Haziran 2022'ye kadar sözleşmesi var ve kalacak" dedi.

"Genel resme baktığımızda Cristiano bizi futbolun zirvesine çıkarmak için itiyor. 120 maçta 100 gol attı ve bizi Şampiyonlar Ligi'ne götürdü. Onu eleştirebiliriz, hata yaptığımızda eleştiriyoruz. Ama onun istatistiklerini ve her maçta yaptıklarını sorgulayamayız. Benim için adil değil. O normal birisi, dışarıdan göründüğü gibi değil."

Çocuklar için idol

Takım için neler yaptıklarının farkında olan Pavel Nedved, Cristiano Ronaldo'nun çocuklar için idol olduğunu vurguladı. Portekizli yıldızın özenilecek tarza ve kariyere sahip olduğunu söyleyen Nedved, "Çocuklar, onun kariyeri ve fiziği için çalışacak. O inanılmaz goller atan modern oyuncular tarzında, harika yeteneklere sahip ve çok çalışkan" dedi.

Pirlo ile yola devam

İlk teknik direktörlük deneyimini Juventus'ta yaşayan Andrea Pirlo, bu sezon takıma oynattığı futbolla ve aldığı sonuçlarla en çok eleştirilen isim oldu. Başkan Yardımcısı Nedved ise Pirlo'yu savundu.

"Pirlo, Juventus teknik direktörü ve öyle kalacak. Andrea ile yeni bir proje oluşturmaya çalışıyoruz, zorlukların yaşanabileceğini biliyoruz. Bu zorluklar öngörüldü. Yeni teknik direktör ve gençleştirilmiş bir takımımız var. Sakiniz, olmak istediğimiz yoldayız ve bu yoldan devam edeceğiz. Harika teknik direktör olmak için her şeye sahip."

Sayfa Yükleniyor...