"Polemiğe girmek istemiyorum"

Galatasaray Teknik Direktörü Cesare Prandelli, 2-1 kazandıkları Kasımpaşa maçı sonrası Sabri hakkında net konuştu. İtalyan teknik adam, Sabri konusunda yeni bir sayfa açtıklarını ve artık polemiğe girmek istemediğini söyledi.

NTV Spor 01.11.2014 - 00:14

Karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Prandelli, "Maça agresif başlayamadık. İlk yarıda agresif değildik ve oyunu istediğimiz gibi kontrol edemedik. İkinci yarıya farklı bir istekle çıktık. İkinci yarıda istediğimiz ruhu sahaya yansıtabildik. Her maça böyle başlamamız gerekiyor. Rakibinize alan bıraktığınızda futbolda işiniz hep zor olur" diye konuştu.

Sabri Sarıoğlu'nun yeniden A takıma dönüşü ve kim tarafından kadro dışı bırakıldığıyla ilgili farklı açıklamalar olduğunun ifade edilmesi üzerine Prandelli, "Daha fazla polemiğe girmek istemiyorum. Sabri takıma tekrar katıldı ve yeni bir sayfa açtık. Sezon öncesi bazı kararlar alınmıştı. Şimdi önümüzde yeni bir sayfamız var ve yeni günlerimize bakıyoruz" dedi.

Wesley Sneijder'in maça yedek başlamasıyla ilgili yapılan spekülasyonların aktarılması üzerine ise İtalyan teknik adam, "Sadece taktiksel bir tercihti. Başka bir nedeni yoktu. Başka oyuncuları denemek istedim" demekle yetindi.

Prandelli, Galatasaray'ın maç kadrolarının henüz öğlen saatlerinde medyaya yansıdığı aktarılarak, "Tesis içinde bir köstebek mi var " şeklinde yöneltilen soruya, "Bu benim için yeni bir durum. Eğer gerçeklik payı varsa, inanılmaz kötü bir şey" ifadelerini kullandı.

"ÇOK GELİŞMEMİZ GEREKİYOR"
Cesare Prandelli, takım olarak özellikle ikinci yarıdaki oyunlarına dikkati çekmek istediğini vurgulayarak, "Eğer ikinci yarıdaki gibi oynarsak çok maç kazanabiliriz. Topu geri kazanma isteğimiz ve ikili mücadelelerdeki etkimiz önemliydi. Bunları devam ettirebilirsek, devamını getiririz" şeklinde konuştu.

Ne zaman tam olarak iyi oynayabileceklerini söyleyemeyeceğini dile getiren İtalyan çalıştırıcı, "Daha çok gelişmemiz gerekiyor. Şu anda ligde maç fazlasıyla da olsa lideriz ama daha iyi olabiliriz. Kendimizi geliştirebiliriz" değerlendirmesinde bulundu.

"PROJEMİZ DEVAM EDİYOR"
Prandelli, hafta içi yeni başkan Duygun Yarsuvat ve yönetici Abdurrahim Albayrak'la yaptıkları görüşmeyle ilgili de, "Bizim tüm çalışmalarımız bir proje üzerine ve bu projede verilecek destekler çok önemliydi. Şu anda kendimizi yalnız hissetmiyoruz. Yeni başkanımız Duygun Yarsuvat ve yöneticimiz Abdurrahim Albayrak, konuşmalarımızda çok önemli katkılarda bulundular. İlk saniyeden itibaren bize destek verdiler. Biz başlattığımız projede ilerliyoruz. Buna inanarak devam ediyoruz" dedi.

Sayfa Yükleniyor...