Polonya'nın ardından İsveç'ten de Rusya'ya ret!

Polonya'nın ardından İsveç de Rusya ile 2022 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri play-off maçına çıkmak istemediklerini açıkladı.

NTV Spor 26.02.2022 - 18:17 | Son Güncelleme: 26.02.2022 - 18:39

Rusya'nın Ukrayna'yı işgal girişiminin ardından; bu ülkeye tepkiler artıyor. Spor dünyası da Rusya'ya karşı önlemler alıyor. Polonya Futbol Federasyonu Başkanı Cezary Kulesza, Rusya ile oynayacakları 2022 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri play-off maçına çıkmak istemediklerini açıkladı.

Polonyalı golcü Robert Lewandowski de kararı destekleyerek "Doğru karar. Ukrayna'ya yapılan saldırılar sırasında Rusya Milli Takımı ile maça çıkamayız. Bu durumdan Rus futbolcular ve taraftarlar sorumlu değil ama hiçbir şey olmuyormuş gibi davranamayız." yorumunu yaptı.

Rusya, 24 Mart'taki Dünya Kupası play-off yarı finalinde Polonya'yı ağırlayacak ve galip gelirse İsveç-Çekya mücadelesinin kazananıyla 29 Mart'ta evinde karşılaşacak.

İSVEÇ DE RUSYA'YLA MAÇ İSTEMİYOR

İsveç Futbol Federasyonu, 2022 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri play-off finalinde Rusya ile eşleşmeleri halinde milli takımın sahaya çıkmayacağını bildirdi.

Federasyondan yapılan açıklamada, "Ukrayna'nın işgali Rusya ile tüm futbol alışverişini imkansız kılıyor. FIFA'yı, Rusya'nın mart ayındaki play-off maçlarını iptal etmeye çağırıyoruz" ifadeleri kullanıldı.

Açıklamada, FIFA'nın kararı ne olursa olsun play-off finalinde Rusya ile eşleşmesi halinde İsveç'in maça çıkmayacağı kaydedildi.

Rusya, 24 Mart'taki Dünya Kupası play-off yarı finalinde Polonya'yı ağırlayacak ve galip gelirse İsveç-Çekya mücadelesinin kazananıyla 29 Mart'ta evinde karşılaşacak.

Polonya, İsveç ve Çek Cumhuriyeti, Perşembe günü ortak bir bildiri yayınlayarak, Rusya'nnın gelecek ay Dünya Kupası eleme maçına ev sahipliği düzenlemesine izin verilmemesini istemişi.

Sayfa Yükleniyor...