Portekiz teknik direktörü Martinez, Arda Güler'e dikkat çekti

EURO 2024'te ikinci maçında Milli Takım ile karşılaşacak olan Portekiz'de teknik direktör Roberto Martinez ve oyuncu Rafael Leao açıklamalarda bulundu. Roberto Martinez açıklamasında; "Arda Güler son yıllarda çok iyi işler yapan bir oyuncu. Montella çok iyi bir takım yaratmış. Arda Güler'in oyunu Türkiye'nin güçlü oyunu için önemli olacaktır ama bunlara önlem aldık." dedi.

Haber Merkezi - NTV Spor 21.06.2024 - 19:40
Portekiz teknik direktörü Martinez, Arda Güler'e dikkat çekti

A , F Grubu’nda mücadelesini sürdürüyor. Avrupa Şampiyonası’nda son 16 turuna kalmak isteyen Ay-yıldızlı temsilcimiz, karşısında sahadan galibiyetle ayrılması durumunda üst tura çıkmayı garantileyecek.

Mücadele öncesi Portekiz teknik direktörü basın toplantısı düzenledi. 

Martinez açıklamasında; "Türkiye, Çalhanoğlu gibi deneyimli bir oyuncuya sahip. Montella çok iyi bir sistem kurmuş, çok genç ve çok koşan bir takım. Gürcistan maçında Türk taraftarların desteğini gördük, o desteği arkalarına aldıklarında bizim maçı dengede tutmamız gerekiyor. Hücum futbolu oynuyorlar ama savunmaya çok fazla önem vermiyorlar." dedi. 

Roberto Martinez sözlerinin devamında; " son yıllarda çok iyi işler yapan bir oyuncu. Montella çok iyi bir takım yaratmış. Arda Güler'in oyunu Türkiye'nin güçlü oyunu için önemli olacaktır ama bunlara önlem aldık." açıklamasında bulundu. 

LEAO: "HAKAN KESİNLİKLE FARK YARATACAKTIR"

ise; "Türkiye'nin boşlukları değerlendirmedeki güçlü oyunuyla bizim oyunumuzu bir araya getirdiğinizde çok mücadeleci bir maç olacağını düşünüyorum. Hakan Çalhanoğlu ile beraber Milan'da oynadık. O harika bir oyuncu, kesinlikle fark yaratacaktır. Barış Alper Yılmaz da çok süratli bir oyuncu." sözlerini sarfetti. 

Sayfa Yükleniyor...