"Pozisyonları değerlendiremedik"

Eskişehirspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, 1-0 mağlup oldukları Gençlerbirliği maçında birçok gol pozisyonu değerlendiremediklerini ve sahadan yenilgi ile ayrıldıklarını söyledi.

NTV Spor

31.03.2014 - 23:36

Eskişehirspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Gençlerbirliği maçının ardından yaptığı açıklamada, farklı beklentiler içinde çıktıkları maçta mağlup oldukların hatırlattı.
     
Takımın eline geçen fırsatı değerlendiremediğini ifade eden Sağlam, "Oyuna baktığımızda aslında oyunun kalitesinin üzerinde pozisyonlar yakaladık. Bugün çok iyi oynamadığımız maçta 5-6 gol olabilecek pozisyonumuz var. Değerlendiremedik, rakibimiz güzel bir gol attı ve mağlup olduk. Bazı gerçeklerle yüzleşmek zorundayız. Önümüzde 7 maç var. Sezon başından beri yaşadığımız gerçekler bu maçta ortaya çıktı. Bu takımı sezon bittiğinde Avrupa kupalarına katılan bir takım olarak hepimiz görmek istiyoruz. Üzüldük ama karalar bağlayacak halimiz yok. Taraftar tepki gösterdi. Bu tepkide sonuna kadar haklılar. Sıkıntılı bir dönemden geçiriyoruz. Bu dönem içinde sorumluluk alması gereken birisi varsa sorumluluğu alıyorum. Rakibimizi tebrik ediyorum" dedi.
      
Eskişehirsporlu futbolcu Dede ise takım arkadaşları ve Sağlam'ın kötü bir maç çıkarttıklarının farkında olduğunu söyledi.
      
Kamil Ahmet Çörekçi de maça iyi hazırlandıklarını ancak kötü bir süreçten geçtiklerini belirtti.

ÖZDİLEK: ANLAMLI BİR GALİBİYET ALDIK     
Gençlerbirliği Teknik Direktörü Mehmet Özdilek ise kendileri için anlamlı bir galibiyet aldıklarına değindi.
     
Takımın 3 hafta kazanarak Eskişehir'e geldiklerini anlatan Özdilek, "Eskişehirspor'u yenip puan farkını kapatmak istiyorduk. Biraz daha yukarıyı yakalamak için iyi bir maç oldu. Oyunu başından beri kontrol ettik. İlk yarıda golü bulup öne geçebilirdik. Rakibe pozisyon vermedik. İkinci yarı golü bulduktan sonra Eskişehirspor'dan baskı yedik. Kalecimiz Ferhat iyi bir maç çıkarttı. Haklı bir galibiyet aldık. Eskişehirspor gibi bir takımı kendi evinde yenmek kolay değil" şeklinde konuştu.
     
Gençlerbirliği takımının futbolcusu Uğur Çiftçi de iki takımın da iyi  mücadele ettiğini bildirdi
     
Ferhat Kaplan da çok iyi hazırlandıkları maçta galip gelmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Sayfa Yükleniyor...