Premier League'de dönüş zirvesi

İngiltere Premier League'in başlayıp başlamayacağı tartışmaları yaşanırken; yönetim, takım kaptanları, menajerler ve sağlık uzmanlarıyla bir toplantı yapacak.

NTV Spor 12.05.2020 - 17:52

İngiltere Premier League yönetimi, yeniden dönüş konusunda takım kaptanları, menajerler ve sağlık uzmanları ile bir toplantı gerçekleştirecek.

Toplanto, hükümetle Perşembe günü yapılacak toplantı öncesi düzenlenecek. Premier League Başkanı Richard Masters konuyla ilgili açıklama yaparken, "Kulüpler, oyuncuların endişelerinin dinlemesi konusunda son derece ısrarcı. Oyuncuların endişelerini dile getirmeleri hakları" dedi.

Futbol oynanmasına yönelik görüş bildiren Masters, "Hükümet ve yetkililerle işbirliği içerisinde devam etmek istiyoruz. Taraftarlarla ortak bir tavırla devam etmek istiyoruz" ifadelerini kullandı.

İngiltere Premier League yönetimi, maçların 12 Haziran'da dönüşünü onaylayamadı. Kulüpler ise maçların başlamasından önce 1 aylık bir hazırlık üzerinde tartışıyor.

İngiliz futbol polis başkanlığı da sezonun güvenli bir şekilde başlayabilmesi için seçeneklerin değerlendirildiğini açıkladı.

Sayfa Yükleniyor...