Okan Buruk: Premier League'den Süper Lig'e dönmek istemiyoruz

Okan Buruk gündemi yorumladı, ismi Galatasaray ile anılan Arda Turan ile transferi için konuşmaldıklarını söyledi. Emre Kılınç'ı sezon başında istediklerini kaydeden Buruk, bir çok yabancı oyuncunun Türkiye'yi kariyer sonunda futbol kazanmak için seçtiğini söyledi. Genç hoca, Türk futbolu için de çarpıcı konuştu ve "Premier League izledikten sonra Süper Lig maçına dönmek istemiyorsunuz" dedi.

NTV Spor 19.12.2019 - 16:06

CNN Türk'te katıldığı bir programda gündemi değerlendiren Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Okan Buruk ilk olarak Avrupa Ligi'nde gruptan çıkmalarını değerlendirdi. 

"Çok zorlu bir gruba düştüğümüzün farkındaydık" diyen Okan Buruk,  "Zorlu rakiplerdi ama gruba iyi başlamayı planlamıştık. Gruptaki tüm maçlara en iyi 11'imiz ile çıktık. Gruptan çıkmak bile Türk futbolu için çok büyük başarı olarak gözüküyor. Buna sevinsek mi üzülsek mi bilemedik" ifadelerini kullandı.

AVRUPA HEDEFİ VAR MI?

Kariyer hedeflerini de açıklayan genç teknik adam, "Kuralar çekildiğinde ilk maç Roma olduğunda buna ekstra sevinmiştim aslında. Çünkü İtalya'da futbol oynadım. İtalyanca konuşuyorum. Roma ve diğer Avrupa maçları benim için sahne. Süper Lig'de şampiyon olarak Avrupa'ya gitmek istiyorum" diye konuştu. 

ARDA-GALATASARAY SÖYLENTİLERİ

İsmi Galatasaray ile anılan Arda Turan'a teklif olup olmadığı şeklindeki soruyu ise Okan Buruk, "Arda bizimle çok çalıştı. Gerçekten sezon başından beri en iyi olmak için hep gayret veriyor. İyi durumda, psikolojik anlamda da iyi şeyler yapıyor. Ama bir yandan da baktığınız zaman nerede mutlu olacaksa orada olması, onun kararını vermesi en doğru. Daha bir şey konuşmadık. Sadece başkanımızın bir açıklaması oldu. Böyle bir talebi olursa izin vereceğini söyledi." şeklinde yanıtladı. 

"EMRE KILINÇ'I SEZON BAŞINDA İSTEMİŞTİK, OLMADI"

Ara transferin gözde isimlerinden Demir Grup Sivasspor'lu Emre Kılınç'ı sezon başında istediklerini kaydeden Okan Buruk, "Takımda ayrılmak istediğiniz futbolcu ya da transfer etmek istediğiniz birileri var mı?" sorusunu şöyle yanıtladı; "Türkiye'de şu anda görüştüğümüz oyuncu yok. Sezon başında Emre Kılınç ile ilgilenmiştik. Sivasspor şu an yarışın içinde ve lider takım. Sivasspor başarılı, hiçbir oyuncusunu bırakacağını düşünmüyorum. Takımların Sivasspor'un oyuncularıyla ilgilenmesini de doğru bulmuyorum. Orada bir başarı var ve oyuncuların akıllarının çelinmesini istemiyorum. Kendi takımımda da bu sıkıntıyı çok yaşadım. Kimse bana da gelmesin."

"BURAYI KARİYER SONUNDA PARA OLARAK GÖRÜYORLAR"

Genç teknik adam "Türkiye'deki yabancı futbolcular tembel mi?" sorusuna, "Bence tembelleşiyorlar. Bazı yabancı oyuncular kariyerinin sonunda yüksek para kazanmak için geliyor. 'İyi bir anlaşma yapayım, yüksek para kazanayım' diye düşünen çok fazla oyuncu var. " yanıtını verdi. 

"PREMIER LEAGUE'İ İZLEDİKTEN SONRA ELİNİZ SÜPER LİG'E DÖNMEK İSTEMİYOR"

"Türk teknik direktörleri sizce yeterli mi?" sorusunu da yanıtlayan Okan Buruk, "Türk futbolunda oyun kalitesi olarak yeterli olduğunuzu düşünmüyorum. Premier Lig'deki maçları izliyoruz. Liverpool maçındaki oyunu gördükten sonra elin tekrar bizim ligdeki maça dönmek istemiyor" dedi.

Sayfa Yükleniyor...