Premier Lig'de internet devrimi

Premier Lig'de yeni bir dönem başladı. Burnley - Manchester City ve Crystal Palace - Bournemouth mücadeleleri sadece internet üzerinden yayınlandı.

NTV Spor 04.12.2019 - 12:45 | Son Güncelleme: 04.12.2019 - 13:15

Futbol dünyasında yenilikçi fikirlerin bir numaralı adresi olan Premier Lig, tarihi bir geceyi geride bıraktı.

Bu sezon yürürlüğe giren yayın ihalesi gereceğince İngiliz futbolseverler Premier Lig döneminde ilk kez televizyonları başında takımlarını izleyemedi.

Yaklaşık 5 milyar Sterlin'lik yayın anlaşmasının bir bölümüne sahip olan Amazon, 15. Hafta maçlarında iş başındaydı. Sezon boyunca 20 maçı yalnızca internet üzerinden izleyicilerle buluşturmayı taahhüt eden firma, yaklaşık 90 milyon Sterlin ödediği bu paketi Crystal Palace - Bournemouth ve Burnley - Manchester City karşılaşmalarıyla devreye soktu.

BURNLEY 1-4 MANCHESTER CITY (GOLLER)

Maç başına 4 milyon 500 bin Sterlin’e denk gelen bu anlaşmanın karlılığı ise merak konusu. Söz konusu maçları izleyebilmek için üye olunması gereken platform için aylık 7,99 Sterlin talep eden yayıncı kuruluş, sadece Aralık ayında oynanacak 20 maçta Premier Lig maçlarına ev sahipliği yapabilecek.

Geleneksel televizyon yayıncılığının dışında bir deneyimi ilk kez yaşayan İngiliz futbolseverler ise kararsız. Maçların oynandığı sırada sosyal medyada düşüncelerini paylaşan kullanıcılar, yayının duraklamasından dolayı şikayetçiydi. Ancak iyimser yorumlar da vardı. Cep telefonu, tablet, bilgisayar ve akıllı televizyonlardan maçları takip eden taraftarlar, sistem alt yapısının oturması halinde uydudaki yayın kalitesine daha az masraflı bir yöntemle ulaşabileceklerini düşünüyor.

>> PREMIER LİG ÖZETLERİ NTVSPOR.NET'TE <<

Sayfa Yükleniyor...