Premier Lig'den astronomik anlaşma! 6 yıl için 2 milyar Dolar

Dünyanın en iyi ligleri arasında bulunan İngiltere Premier Ligi, Amerikan televizyonu NBC ile 2 milyar 700 milyon Dolar karşılığında 6 yıllık anlaşma imzaladı.

NTV Spor 19.11.2021 - 11:34
Son Güncelleme: 19.11.2021 - 11:49
Premier Lig'den astronomik anlaşma! 6 yıl için 2 milyar Dolar

Dünyanın en iyi ligleri arasında bulunan, Manchester United, Arsenal, Chelsea, Liverpool, Manchester City gibi büyük kulüplerin yer aldığı tarihi bir yayın anlaşmasına imza attı.

➤ PREMIER LİG PUAN DURUMU

2013 yılından beri Amerika Birleşik Devletleri'nde Premier Lig'in yayıncılığını yapan televizyonu, İngiliz ligi ile sözleşmesini 2028 yılına kadar uzattı. Her yıl 380 maçın canlı yayınlandığı televizyon kanalı, 6 yıl için 2 milyar 700 milyon Dolar ödeyecek. Yeni anlaşma gereği NBC, İspanyol dili seçeneğini kullanıcılara sunacak.

➤ PREMIER LİG HABERLERİ

Premier Lig Yöneticisi Richard Masters yapılan anlaşmanın ardından yaptığı açıklamada NBC'nin Premier Lig'in marka değerini ve izlenirliğini artırdığını söyledi. "Yeni anlaşma için heyecanlıyız" diyen Masters, "İyi bir çalışmanın sonucu oldu bu anlaşma. Futbolumuza diğer ülkelerin çoğundan daha fazla yatırım yaptığımız için mutluyuz" yorumunda bulundu.

➤ POGBA'NIN MENAJERİNDEN TRANSFER SİNYALİ

Sayfa Yükleniyor...