"Premier Lig, sezonu iptal edecek"

Belçika sezonu bitirme kararı aldı, Nisan ortasında resmiyet kazanması bekleniyor. Bir iddia ise İngiltere Premier Lig için geldi... Premier Lig'im sezonun geri kalan bölümünü iptal edeceği iddia edildi.

NTV Spor

08.04.2020 - 09:59 | Son Güncelleme: 08.04.2020 - 15:46

İngiltere Premier Ligi'nde Liverpool en yakın takipçisi Manchester City'ye 25 puan fark atarken; corona virüs salgını nedeniyle Avrupa'daki ligler gibi ertelendi. Belçika Ligi, sezonun geri kalan bölümünü oynatmama kararı aldı. Bu yöndeki bir iddia ise İngiltere Premier League için geldi. Udinese Sportif Direktörü Pierpaolo Marino, Premier Lig'in geri kalan bölümünün oynanmayacağını iddia etti.

Watford'un ortağı ve Udinese'nin sportif yetlikisi Marino, Sportitalia isimli internet siteye konuşurken, "UEFA'nın yaptırım tehditlerine karşın Belçika Federasyonu ligi sonlandırdı. İngiltere'de de Premier Lig benzer bir açıklama yapmak üzere; çünkü orada durum çok ciddi hale geliyor. Umarım corona virüs sonrası tekrar futbolla eğlenebiliriz" dedi.

İngiltere Futbol Federasyonu Başkanı Greg Clarke'in 2019-2020 sezonunun belki de bitirilemeyebileceğini açıklamasının ardından bu sözleri kullanan Marino, "Futbola ne kadar ara verileceği önemli değil; tehlikeli bölgeden kurtulmaya ihtiyacımız var. Şu andaki lig için değil gelecek sezon için endişeliyim" diye konuştu.

Greg Clarke, futbolun değil insan hayatının öncelik olduğunu söylerken; Premier Lig lideri Liverpool'un şampiyon ilan edilip edilmeyeceği soruları akıllara geldi. Jurgen Klopp'un ekibi 30 yıl sonra şampiyonluğa çok yaklaşmışken; UEFA Başkanı Aleksander Ceferin, Sloven gazetesi Ekipa'ya verdiği demeçte Liverpool'a şampiyonluğun verilmemesini beklemediğini açıklamıştı. 

Sayfa Yükleniyor...