Premier Lig yönetiminden 'ikili mücadele' uyarısı

Premier Lig yönetimi, sezonun devam etmesi durumunda ikili mücadelelerde farklı yönlere bakmaları konusunda futbolculara telkinde bulunacak.

NTV Spor 12.05.2020 - 22:40

Corona virüs salgını nedeniyle askıya alınan Premier Lig'in geleceği belirsizliğini koruyor.

Sezonun geri kalanının akıbeti adına gerekli toplantılar gerçekleştirilirken maçların oynanması durumunda lig yönetiminden futbolculara ilginç bir uyarı gelecek.

Telegraph'ın haberine göre Premier Lig yönetimi, maç esnasında girilen ikili mücadelelerde futbolcuların farklı yönlere bakmasını iletecek. Lig yönetimi bu kararla potansiyel virüsün yeşil sahalarda bulaşma riskini azaltmayı hedefliyor.

Öte yandan ligin başlaması durumunda alışılmamış diğer fiziksel kurallar için de menajerler ve takım kaptanları bilgilendirilecek.

Premier Lig'de antrenman protokolü belli oldu

İngiltere'de antrenmanlara başlayacak kulüpler için idman protokolü de belli oldu.

BBC'nin haberine göre köşe bayrakları ve kale direkleri dahil olmak üzere antrenmanlarda kullanılan tüm ekipmanlar her seanstan sonra dezenfekte edilecek.

Günlük antrenmanlarda futbolcuların vücut sıcaklığı ölçülecek ve haftada iki kez de test yapılacak.

Sosyal mesafe kuralının kesin bir biçimde uygulanması istenen antrenmanlar beşer kişiden fazla yapılamayacak ve ortak kullanım alanlarında da bu kurala uyulacak.

Toplu taşıma ve takım otobüsünün kullanılmayacağı belirtilirken futbolcuların antrenmanlara kişisel aracıyla gelecek ve hiçbir takım arkadaşıyla birlikte seyahat edemeyecek.

Premier Lig'de antrenmanların Pazartesi günü başlaması ve 75 dakikayla sınırlı olması bekleniyor.

Sayfa Yükleniyor...