Prim krizi çözüldü! (Video)

Kamerun Milli Takımı’nın primlerinin ödenmemesi üzerine çıkan kriz çözüldü. Kamerun kafilesi 12 saat rötarla Brezilya'ya ulaştı.

NTV Spor 09.06.2014 - 13:37

Kamerun Milli Takımı'nda Dünya Kupası öncesi prim krizi yaşandı. Futbolcular, hazırlık maçlarının ardından kendilerine söz verilen primlerin ödenmemesini boykot etti ve haklarını elde etmeden Brezilya'ya gitmeyi reddetti.

Futbolcular, tepkilerini göstermek için ilk olarak kendilerini Brezilya'ya taşıyacak uçağa binmedi. Yaşanan gelişmeler üzerine Kamerun Futbol Federasyonu devreye girdi ve sorunun çözülmesi için önemli bir adım atıldığını duyurdu.

Federasyon başkanı Laurence Fotso, FIFA'nın primleri Dünya Kupası'nın bitiminden 3 ay sonra vereceğini, bu yüzden 12 bin dolar tutarında özel bir kredi çekilerek ödemenin yapıldığını söyledi. Kamerun Milli Takım Teknik Direktörü Volker Finke de bunun büyütülecek bir sorun olmadığını, oyuncularla yaşanan sorunun tatlıya bağlandığını ifade etti. Bunun üzerine Kamerun kafilesi planlanandan 12 saat sonra Brezilya'ya ulaştı.

Ancak bu, Kamerun Milli Takımı'nda yaşanan ilk mali sorun değil... Kamerun'un Dünya Kupası'na katıldığı ancak gruptan çıkamadığı 1994 ve 2002 yıllarında da prim krizi yaşanmıştı.

Sayfa Yükleniyor...