"Rakibin ayağına öyle girilmez"

Süper Lig'in 37. haftasında Helenex Yeni Malatyaspor'a 2-1 yenilen MKE Ankaragücü'nün teknik direktörü Hikmet Karaman, yaptıkları hataları rakiplerinin değerlendirdiğini söyledi.

NTV Spor 25.04.2021 - 16:32

Ankaragücü'nün teknik direktörü Hikmet Karaman, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, karşılaşmanın ilk devresinde iki önemli pozisyonlarının bulunduğunu ancak değerlendiremediklerini ifade etti.

Kim hata yaparsa maçı kaybedecekmiş gözüken, pas hatalarının çok olduğu bir maç oynadıklarını anlatan Karaman, "Özellikle bizim açımızdan son vuruşta başarılı olamadığımız bir 90 dakikayı bitirdik. Hem ilk hem de ikinci yediğimiz golde hatalıyız. İkinci golde böyle gol yemememiz gerekiyor, ikinci golü yemesek maç 1-1 bitecek. Geraldo'nun pozisyonu net kırmızı kart. Orada ayağını çekeceksin. İçeride özür diliyor fakat top çıkmış. Karim Hafez topu oynamış rakibin ayağında top yok rakibin ayağına öyle girilmez. Girerken bile hadi ayağını kaçırdın ayağı çeksek belki direk kırmızı yemeyeceksin. Dolayısıyla 10 kişi kalmak bize oyunun ilerleyen bölümlerinde tempoyu artırmak gerekirken işimizi zorlaştırmıştı. Buna rağmen 1-0 net pozisyonumuz var. Hata yaptık, rakibimiz hataları değerlendirdi. Şimdi önümüzde Gaziantep ve diğer maçlar var. Biz bir an önce 41 puanı yakalayıp, tekrar 3 puan alıp, 44 puana ulaşmak zorundayız ki bunu da yapacağız. Ankaragücü olarak bu gücümüz var." dedi.

Sayfa Yükleniyor...