Rakip kaptanlar FIFA'dan Guerrero'nun cezasının kaldırılmasını istedi

Avustralya, Danimarka ve Fransa milli takım kaptanları FIFA'ya başvurarak, Peru kaptanının cezasının kaldırılması ve 2018 Dünya Kupası finallerinde yer almasını istediler...

NTV Spor 22.05.2018 - 13:01

Peru kaptanı Paolo Guerrero'nun 6 Ekim'de Arjantin ile oynanan maç sonrası uyuşturucu kullandığı tespit edildi. İlk olarak FIFA oyuncuya 12 ay men cezası verdi. FIFA Temyiz Komitesi cezayı kaldırdı. Ancak Dünya Anti Doping Ajansı, olayı Spor Tahkim Mahkemesine (CAS) götürdü ve Guerrero 14 ay futbolden men edildi.

Peru 36 yıl sonra Dünya Kupası finallerinde boy göstermeye hazırlanırken; takımın en golcü ismi Guerrero'nun hayalleri ise bu kararla suya düştü. Ancak Rusya'da Peru ile C Grubu'nda mücadele edecek Avustralya, Danimarka ve Fransa milli takımlarının kaptanları, Guerrero'nun cezasının kaldırılması için FIFA'ya başvurdu.

Dünya Futbolcular Birliği (FIFPro) tarafından açıklanan başvuru formuna Avustralya kaptanı Mile Jedinak, Danimarka kaptanı Simon Kjaer ve Fransa kaptanı Hugo Lloris imza attı. Başvuru metninde, eşitlikçi ve doğru bir çösüm bulunulmasıyla birlikte kariyerinin son demindeki Guerrero için FIFA'nın sağduyulu yaklaşması istendi.

Sayfa Yükleniyor...