Ramos aleyhine 1 milyar Euro'luk dava

Mısırlı bir avukat, Şampiyonlar Ligi finalinde Muhammed Salah'ı sakatlayan Sergio Ramos aleyhine 1 milyar Euro'luk dava açtı. Gerekçe ise İspanyol oyuncunun Salah ve Mısır halkına fiziksel ve psikolojik zarar vermesi...

NTV Spor 29.05.2018 - 10:48

Liverpool forveti Muhammed Salah'ın Şampiyonlar Ligi'nde Sergio Ramos'un hareketiyle sakatlanması tuhaf bir noktaya gidiyor. Mısırlı bir avukat, Sergio Ramos aleyhine 1 milyar Euro'luk dava açtı.

Ramos'un hareketiyle sakatlanan Salah'ın Dünya Kupası'na yetişip yetişemeyeceği belirsizliğini korurken; Mısır'da yayın yapan Sada El-Balad televivizyonundaki habere göre Bassem Wahba isimli avukat, Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği'ne (FIFA) başvurdu. Ramos'un ülkenin en ünlü futbolcusuyla birlikte bir ülke halkına fiziksel ve psokolojik olarak zarar verdiğini kaydeden Wahba, "Ramos, kasıtlı olarak Mo Salah'ı sakatladı ve bu hareketinden dolayı cezalandırılmalı. Bunun için de 1 milyar Euro'luk dava açtım" dedi.

Wahba, davayı kazanması durumunda da parayı bir Mısır vakfına bağışlayacağını açıkladı.

Change.org'da da Salah'ın UEFA ve FIFA tarafından cezalandırılması için başlatılan imza kampanyasına 300 binden fazla kişi destek vermişti.

Sayfa Yükleniyor...