Rapinoe'ya kabine daveti!

Amerika Birleşik Devletleri başkan adaylarından Jay Inslee, ülke kadın milli takımının kaptanı Rapinoe'yu kabinesinde yer almaya davet etti.

NTV Spor

15.07.2019 - 09:56

Başkent Washington'ın valiliğini yapan ve 2020'deki ABD Başkanlık seçimi için yarışacak Demokratlar'ın adayı Jay Inslee'den, ülke kadın milli takımının kaptanlığını yapan Megan Rapinoe'ye davet geldi. 2019 FIFA Kadınlar Dünya Kupası'nda En İyi Oyuncu ve Altın Krampon ödüllerini alarak, kupanın ABD'ye gelmesinde kilit rol oynayan Rapinoe'ya kabinesinde yer vermek istediğini söyleyen Inslee, 34 yaşındaki oyuncu için en uygun görevin Dışışleri Bakanlığı olduğunu savundu.Valilik yaptığı Washington'ın Reign FC takımının formasını giyen ve Dünya Kupası sırasında da halihazırdaki başkan Donald Trump'ı eleştiren Rapinoe'ya davet götüreceğini söyleyen Inslee, "Kabinede yer alması için teklif götüreceğim. Henüz konuyu kendisine sormadım, bu onun için sürpriz olabilir" dedi.

Philadelphia'daki Netroot Nation konferansta düşüncesini kamuoyuna aktaran Inslee, "Başkanın politikalarına karşı getirdiği yorumlarla bizi etkiledi" diye konuştu.

Kadınlar NBA Ligi ekiplerinden Seattle Storm'un formasını giyen Sue Bird'le ilişki yaşayan Rapinoe, sosyal meselelere duyarsız kalmıyor. Eşcinsellerin haklarından, kadın ve erkekler arasındaki eşit olmayan ücret dağılımına; ırkçılıktan göçmenlerin sorunlarına kadar çok sayıdaki alandaki mesajlarıyla biliniyor.

Rapinoe ise geçen hafta New York'taki Dünya Kupası şampiyonluk kutlamaları sırasında politikaya sıcak bakmadığını açıklamıştı.

Sayfa Yükleniyor...