Real Madrid, Alaba ile 3 problem birden çözecek

Bayern Münih ile Haziran 2021'de sözleşmesi bitecek olan David Alaba ile anlaşma sağlayan Real Madrid, Marca'nın yaptığı analize göre bu transferle beraber 11'de birden fazla soruna da çözüm üretmiş olacak.

Oğuz Öztürk 03.02.2021 - 14:13
Fotoğraf: Marca

Bayern Münih'in yeni sözleşme görüşmelerinden çekildiği David Alaba, Real Madrid ile anlaştı. Sezon sonu Alman ekibiyle sözleşmesi sona erecek olan Alaba, İspanyol deviyle 4 yıllık anlaşmaya vardı.

Bayern Münih'teki 13 yılında 9 lig ve 2 de Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu sevinci yaşayan Avusturyalı, Liverpool ve Paris Saint Germain'in tekliflerini geri çevirdi. 28 yaşındaki oyucnu, yeni kulübünde vergiler sonrası haftalık 230 bin Euro kazanacak.

Real Madrid takım kaptanı Sergio Ramos'un kalıp kalmayacağından bağımsız olarak Alaba'yla anlaşılırken; İspanyol ekibi takım kaptanı ile yeni sözleşme konusunda görüşmelerini sürdürüyor.

Marca ise Alaba - Real Madrid buluşmasının takımda çözeceği problemlere dair bir haber yaptı. Haberde, Alaba'nın Real Madrid'de birden fazla pozisyonda oynayabilecek oluşu ön planda tutuldu.

Sol bek: Real Madrid'de Marcelo, sol bek pozisyonunda tarih yazsa da artık orada devam etmesi olası görünmüyor. Alaba, Mendy'nin de varlığına rağmen bu bölge için sağlam bir alternatif olabilir.

Stoper: Alaba, son yıllarda oynadığı stoper bölgesinde de başarılı maçlara imza attı. Sergio Ramos ile görüşmeler sürüyor ancak ayrılık durumunda Varane'ın partneri rahatlıkla Alaba olabilir.

Orta saha: Alaba, Ramos'un takımda kalması ve Varane ile ikili olmaya devam etmesi durumda, Real Madrid orta sahasında da rahatlıkla görev alabilir. Bu durumda Modric - Kroos - Alaba orta saha üçlüsünü, Mendy - Varane - Ramos - Carvajal ise defans dörtlüsünü oluşturuyor. Casemiro için Alaba ile gireceği bir rekabetten söz edilemez ancak Real Madrid, Casemiro'nun olmadığı maçlarda oldukça zorlandı. Alaba'nın gelişi ile beraber bu bölge için de güzel bir alternatif kazanmış olacaklar. 

Sayfa Yükleniyor...