Transfer Haberleri: Real Madrid David Alaba'yı bekliyor

Real Madrid, Bayern Münih ile yollarını ayırması beklenen David Alaba'yı yaz transfer döneminde bedelsiz olarak kadrosuna katabilir.

NTV Spor 20.12.2020 - 17:40

Bayern Münih ile David Alaba arasındaki sözleşme yenileme belirsizliğini koruyor. Geçtiğimiz aylarda yapılan görüşmede yaşanan anlaşmazlık sonrası Bavyera ekibi, Alaba'ya yeni bir teklif yapılmayacağını belirtmişti.

Yıldız oyuncu sezon sonunda sona erecek sözleşmesi öncesi 1 Ocak'tan itibaren takımlarla transfer görüşmesi yapabilecek.

Bayern CEO'su Karl-Heinz Rummenigge, Alman televizyon programı Doppelpass'a verdiği demeçte "Görüşmeleri yeniden başlatır mıyız bilmiyorum. Bayern bir anlaşmaya varmak için mümkün olan her şeyi yaptı. Birçok görüşmemiz oldu, ancak Ekim ayı sonunda ondan bir cevap almak alamadık." dedi.

Alaba'nın Madrid'e katılma olasılığı sorulan Rummenigge, "Söylentiler hakkında hiçbir şey bilmiyorum. 1 Ocak'tan itibaren istediği kişiyle pazarlık yapmakta özgür." şeklinde konuştu.

2010 yılında Bayern Münih'e katılan Alaba 404 maç oynadı ve 32 gol kaydetti. 28 yaşındaki futbolcu Alman deviyle 9 Bundesliga ve 2 Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu zaferi yaşadı.

Sayfa Yükleniyor...