"Real Madrid'de arkadaş edinmek çok zor"

Martin Odegaard, Real Madrid soyunma odası dinamikleri hakkında açıklamalarda bulundu.

NTV Spor 07.10.2021 - 13:51

İngiltere Premier League ekiplerinden Arsenal'da forma giyen Martin Odegaard, ülkesi Norveç basınına yaptığı açıklamalarda Real Marid'de oynadığı dönemde arkadaşlık kurmakta zorlandığını söyledi.

İspanyol ekibinde oynarken zor zamanlar geçirdiğini belirten Odegaard, "Yine de en iyilerler beraber olmak beni çok geliştirdi. Ramos ve Ronaldo gibi oyunculardan çok şey öğrendim." derken, sosyal anlamda ise zorlandığını söyledi. Odegaard, "En üst seviyedeyken, soyunma odasında arkadaş bulmak veya bunun gibi şeyler çok kolay değil. Hele gençseniz veya farklı bir yerden geliyorsanız." şeklinde konuştu.

Real Madrid'in soyunma odası kültürüne alışamadığını itiraf eden 22 yaşındaki oyuncu, "Ben farklı bir kültürden geldim ve buna alışmakta zorlandım. Ama bu zorluk beni daha da geliştirdi. Tecrübe ettiğim için mutluyum. Arsenal'da ise daha mutluyum. Gerçekten güzel bir soyunma odası kültürümüz var." dedi.

Real Madrid'de Ramos'un kaptanlığına saygı duyduğunun da altını çizen Odegaard, yine de kaptanlığını yaptığı Norveç Milli Takımı'nda farklı daha farklı bir tarzının olduğunu söyledi.

Türkiye A Milli Futbol Takımı, 2022 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri G Grubu yedinci maçında yarın Norveç'i konuk edecek.

Sayfa Yükleniyor...