Real Madrid'in geleceği: Raul

El Pais'te bir makale yazan Real Madrid efsanelerinden Jorge Valdano, bir diğer efsane Raul'un Real Madrid'in geleceği olabileceğini belirtti. Valdano, Guardiola ya da Simeone gibi bir isim arayan Real Madrid için Raul'un biçilmiş kaftan olacağından bahsetti.

NTV Spor

29.10.2019 - 20:24

Derleyen | Oğuz Öztürk

Real Madrid efsanelerinden Jorge Valdano, bir diğer efsane Raul'ün başarılı kariyerine hem saha içi, hem saha dışından dokunmuş bir isim. Öyle ki üç erkek çocuğundan birinin adını Jorge koyan Raul için Valdano, her daim rehber konumunda yer alıyor.

Raul, çok istediği halde Real Madrid'de futbolu bırakamamış olmanın verdiği ukteye sahip. Fakat şimdilerde, Real Madrid Castilla'da günün birinde A Takım'da kendisine gelmesi muhtemel hocalık görevi için beklemeye ve çalışmaya devam ediyor. Bu konuda ona en çok inananlardan biri de Jorge Valdano. Valdano, Barcelona'nın Pep Guardiola'sı veya Atletico Madrid'in Diego Simeone'si gibi Raul'ün de Real Madrid'in simge ve bayrak hocalarından biri olabileceğine inanıyor.

El Pais'te konuyla ilgili 'Real Madrid'in geleceği' başlığıyla bir makale yazan Valdano, Raul'ün sahip olduğu hırs, aidiyet ve gözü açık oluşu gibi özelliklerle Real Madrid için harika bir hoca olabileceğinin altını çizdi.

Güçlü, ısrarlı, fedakar, ciddi, pragmatik, rekabetçi...

"Real Madrid gibi bir kulüpte kazanmanın ve kupalara uzanmanın ne kadar önemli olduğunu anlamak ve buna göre bir yol çizmek gerekiyor. Raul, Real Madrid'in ilham aldığı her detayı gelecekte mutlaka uygulamaya koymak isteyecek..."

"Güçlü, ısrarlı, fedakar, ciddi, pragmatik, rekabetçi... Raul, Real Madrid hiyerarşisinde tüm bu özellikleri ile istenen ve beklenen Real Madrid için uygun bir karakter olabilir. Raul, Real Madrid'in sonuç odaklı bir 'gösteri' takımı olduğunun farkında ve bu konuda gelecek için aranan isim o..."

"Mourinho? Allegri? Tabii ki, Zidane'a saygı duymaya devam etmek gerekiyor ancak kimseye de Real Madrid'in gelecekteki simge hocalarından biri olabilecek Raul'ün de unutulmasına izin vermemek gerekiyor."

Sayfa Yükleniyor...