"Real Madrid'den resmi teklif gelmedi"

Trabzonspor'un takım kaptanı Tolga Zengin, kendisine Real Madrid'den henüz resmi teklif gelmediğini belirtirken, bordo-mavili takımla olan sözleşmesinin gönülden olduğunu söyledi.

NTV Spor 16.10.2011 - 11:41

UEFA Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde 18 Ekim Salı günü deplasmanda CSKA Moskova ile karşılaşacak olan Trabzonspor'un takım kaptanı Tolga Zengin, rakipleri karşısında 3 puan almaları halinde bunun büyük bir avantaj olacağını ama 1 puanla dönmeleri halinde de bunun iyi bir sonuç olduğunu söyledi.

Bordo-mavili takımın kalecisi Tolga Zengin, grupta 4 puan ile lider durumda bulunduklarını belirterek, "Önümüzde iki tane üst üste yapacağımız CSKA Moskova maçları var. Salı günü ilk maçı  deplasmanda yapacağız. Belki orada hava şartları soğuk olacak ama inşallah oynadığımız oyun ile orayı ısıtırız. Rakibimiz karşısında 3 puan alırsak büyük bir avantaj olur ama 1 puan da bizim için iyi" dedi.

İki maçtan 4 puan çıkarmaları gerektiğini söyleyen Zengin, "Güzel, zor bir maç olacak. Şampiyonlar Ligindeki maçların havası farklı oluyor. İnşallah güzel bir sonuçla oradan döneceğiz. Takım olarak bu maça odaklanmış durumdayız"diye konuştu.

"SÖZLEŞMEM GÖNÜLDEN"
Tolga Zengin, bir gazetecinin "sözleşmende 5 milyon avro getirmen halinde serbest kalacağın yönünde bir madde bulunduğu iddia ediliyor. Bununla ilgili ne söyleyeceksin?" sorusu üzerine, "Sözleşmedeki maddeler çok fazla önemli değil. Neticesinde bunlar kağıt üzerinde yazılan şeyler. Bizim Trabzonspor ile ilgili sözleşmelerimiz her zaman gönüldendir, kağıt üzerindeki maddeden  değildir. Transfer olayını fazla düşünmüyorum. Şu an işimi yapıyorum. Önümüzdeki süreci en iyi şekilde bitirmeye çalışıyoruz. Ondan sonra öyle bir şey olacaksa kulübüm onay vermeden bana git demedim ben gitmem. Ben Trabzonspor'un kaptanıyım. Belli sorumluluk ve  yükümlülüklerim var. Trabzonspor kaptanına her zaman yakışır biçimde hareket etmem lazım. Rahmetli Cemil Usta'nın, Şenol hocanın, Fatih Tekke'nin, Hüseyin Çimşir'in kaptanlık yaptığı bir takımda kaptanlık yapıyorum.  Ondan dolayı bu kaptanlık bandına, bu formaya hiçbir zaman ihanet etmem" ifadelerini kullandı.

"Real Madrid'den kendisine gelen resmi bir önerinin olmadığını" söyleyen Tolga Zengin, "Ben menajerle çalışmıyorum. Bu zamana kadar kulübe bir menajer sokmadım. Bir Trabzonlu olarak bunu doğru bulmuyorum. Bizim Trabzonspor ile aramızda konuşup halledemeyeceğimiz hiçbir şey yoktur. İkinci kişileri araya koymaya gerek yok. Onun haricinde benim bildiğim İspanya ve bizim gazetelerin yazdığı bazı şeyler var. Dediğim gibi ben işimi yapıyorum geri kalanla ilgilenmiyorum" diye konuştu.

GİRAY: ÖNCELİKLİ HEDEFİMİZ YENİLMEMEK
Trabzonspor'un savunma oyuncusu Giray Kaçar ise Ankaragücü'nü yenerek ligde art arda 3. karşılaşmalarından da galibiyetle ayrılarak CSKA Moskova maçı öncesi moral bulduklarını söyledi.

Kaçar, Şampiyonlar Ligi'ne bambaşka hazırlandıklarını düşündüğünü belirterek, "Çünkü çok iyi bir grafik sergiliyoruz. CSKA Moskova maçı bizim için çok önemli. Rakibimizle arka arkaya iki maç oynayacağız. Biz öncelikli olarak oraya yenilmemek için gidiyoruz. Puan ya da puanlar almak istiyoruz. Eğer galip gelirsek büyük bir avantaj yakalamış olacağız. Her şeyin farkındayız çok iyide hazırlanıyoruz" dedi.

Milli takım olarak Hırvatistan maçının üstesinde gelebileceklerini ifade eden  Kaçar, "Milli takımda çok iyi bir arkadaşlığımız var. İyi bir teknik ekibe sahip olduğumuzu düşünüyorum. Hırvatistan gerçekten zorlu bir ekip, onları Avrupa şampiyonasında yenmiştik. Onlar bu maça daha farklı bakacaklar ama onları tekrar yenmek istiyoruz. Biz inanıyoruz, Avrupa Şampiyonası'na gideceğiz" diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...