Ribery kızdıracak!

Ribery'nin favorisi Almanya! 2014 Dünya Kupası sonrası Fransa Milli Takımı'nı bıraktığını açıklayan yıldız futbolcu, EURO2016'daki favorisini sorulunca "Almanya... Şimdi Fransızlar suratlarını asmıştır" diye yanıt verdi.

NTV Spor

11.03.2016 - 11:56

Franck Ribery, Bild Gazetesi'ne verdiği röportajda dikkat çekici açıklamalar yaptı. 2 yıl önce sakatlığı nedeniyle 2014 Dünya Kupası kadrosundan çıkarıldığı Fransa Milli Takımı'nı ani bir kararla bıraktığını açıklayan yıldız oyuncu, EURO2016'da Almanya'yı favori gördüğünü açıkladı.

Ribery, Fransa'da düzenlenecek EURO2016 yaklaşırken Milli Takım'ı bıraktığı için pişmanlık duyup duymadığının sorulması üzerine sitemkar bir yanıt verdi. "Ülkeme, milli formaya çok hizmet ettim. Ardından 29014 Dünya Kupası öncesi sırtımla ilgili bir problem yaşadım. İnsanlar, Fransa için neler yaptığımı hemen unuttu. Bu elbette canımı yaktı ama artık geride kaldı" diyen yıldız oyuncu, şampiyona sırasında ne yapacağınnı sorulması üzerine ise "Bunu planlamadım. Maçları çok seyreder miyim bilmiyorum ama herhalde ailemle güzel bir tatil gerçekleştiririm" yanıtını verdi.
 
Ribery, şampiyonluk adayının kim olduğu hakkındaki soruya yanıt verirken ise ev sahibi Fransa yerine Almanya'yı söyledi: "Almanya... Şimdi Fransızlar suratlarını asmıştır"
 
"FUTBOLU ÖZLEDİM AMA ÇOK DİKKATLİ OLMALIYIM"
Yaşadığı uzun sakatlık yüzünden son 1 yılda sadece 7 maça çıkabilen Franck Ribery, 3 haftadır yeşil sahalarda. Gelecek ay 33 yaşına basacak Fransız futbolcu, hala % 100 hazır olmadığını söyledi. Sadece 1 maçta 90 dakikayı tamamlayabildiğini hatırlatan Ribery, "Futbolu özledim. Ama uzun bir sakatlık geçirdim ve çok dikkatli olmalıyım. Aralık'ta Mönchengladbach maçında oynayarak acele etmiştim. Dört gün sonra da Zagreb deplasmanında forma giyerek risk almıştım. Şubat ayına kadar oynayamadım. Futbola çok uzun süre ara verdim" diye konuştu.


Alt liglerden gelerek en tepeye çıktığını hatırlatarak kendine olan güvenini de dile getiren Fransız yıldız, "Enerjimi biliyorum. Takımım için, Bayern için, taraftarlar için daha çok şeyler başarmak istiyorum. 9 yıldır buradayım. Kupalar için hala açım" dedi.
 

33. yaş gününün yaklaşması nedeniyle gelecek planlarını da aktaran Ribery, şöyle konuştu: "Çok zamanım kalmadı. İki, belki üç yıl... 2017'de bitecek sözleşmem hakkında kulübümle konuşmaya başladık. 1-2 sezon daha burada kalmak istiyorum. Bayern'de mutluyum"

İngiltere'den astronomik bir teklif alsa da Bayern'den ayrılmayı düşünmediğini "Benim için para en önemli unsur değil. Daha çok para kazanmak istesem Çin'e giderdim. Teklif de vardı. Ama bununla ilgilenmiyorum" sözleriyle gösteren Ribery, Almanya'da yaşamaktan da çok mutlu olduğunu, "İki oğlum da, kızım da burada doğdu. Çocuklarım Alman mentalitesiyle büyüyor. Bu da beni sevindiriyor" diye ifade etti.
 

Sayfa Yükleniyor...