"Risk almadan sonuç almanız çok zor"

İttifak Holding Konyaspor Teknik Direktörü Bülent Korkmaz, "Özellikle rakibin bize göre üçüncü bölgesinde, yetenekli oyuncularca risk alınmadan sonuç almanız veya pozisyon yaratmanız çok zor." dedi. Kasımpaşa Teknik Direktörü Fuat Çapa ise "Bugün oyuncularımızın sahada birlikte hareket etmelerinden dolayı memnunum." dedi.

NTV Spor

29.02.2020 - 17:37 | Son Güncelleme: 29.02.2020 - 17:38

İttifak Holding Konyaspor Teknik Direktörü Bülent Korkmaz, Süper Lig'in 24. haftasında sahalarında Kasımpaşa ile 0-0 berabere kaldıkları maça ilişkin, "Yetenekli oyuncular ön bölgelerde risk alarak hareket etmeliler ve sonucu çıkarmalılar. İnşallah bunu yapacağız. Halledeceğiz." dedi.

Korkmaz, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, karşılaşmada oyunun hakimiyetinin kendilerinde olduğunu ancak bunu sonuca yansıtamadıklarını söyledi.

Sonuç alamamanın hem kendisini hem de oyuncularını üzdüğünü ifade eden Korkmaz, "Özellikle rakibin bize göre üçüncü bölgesinde, yetenekli oyuncularca risk alınmadan sonuç almanız veya pozisyon yaratmanız çok zor. Alışılmış bazı düzenler var. Onun değişmesi çok çabuk olmuyor. Geldiğimden beri en yoğun çalıştığımız yer ön bölge. Ön bölgede, rakip alandaki ceza sahası ve çevresinde risk alarak oyun oynamamız lazım. Yetenekli oyuncular ön bölgelerde risk alarak hareket etmeliler ve sonucu çıkarmalılar. İnşallah bunu yapacağız. Halledeceğiz. Elimizden gelenin en iyisini yapıp bu işi çözmeye çalışacağız." ifadelerini kullandı.

Korkmaz, açıklamanın ardından Suriye'nin İdlib kentinde şehit olan askerlere Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralanan askerlere de acil şifalar diledi.

Fuat Çapa: Oyuncularımdan memnunum

Kasımpaşa Teknik Direktörü Fuat Çapa, ülke olarak çok kötü bir hafta geçirildiğini belirterek, şehitlere Allah'tan rahmet, Türk milletine sabır diledi.

Ligde son 10 haftaya girildiğini hatırlatan Çapa, "Şampiyonluk ve ligde kalma mücadelesi veren takımlar belki de son yıllarda bu kadar yakın değildi. O açıdan ligin belki bu kadar heyecanlı olduğu süreç çok az yaşanmıştır. İki şekilde oyun planlamıştık. Birincisi, pozisyonlara çabuk bir şekilde çıkarak pozisyon üretmekti. İkincisi, duran toplardı. Birincisine ulaştık. Gol yemedik. Çünkü ligin en çok gol yiyen takımlarından biriyiz. İstediğimiz geçişleri yapamadık. Bugün oyuncularımızın sahada birlikte hareket etmelerinden dolayı memnunum. Bundan sonraki maçlarda bu şekilde devam edip saha içerisinde gelişimimizi devam ettirecek olursak ümit ediyorum ki ligin sonu bizim için güzel olacak." şeklinde konuştu.

Sayfa Yükleniyor...