"Risk grubunda olmadığım için şanslıyım"

Manchester City'de forma giyen İlkay Gündoğan, geçirdiği corona virüs hastalığı ile ilgili Bild'e açıklamalarda bulundu.

NTV Spor 09.10.2020 - 19:23 | Son Güncelleme: 09.10.2020 - 19:25

Yeni tip corona virüse yakalanan Manchester City futbolcusu İlkay Gündoğan, hastalığı atlatmasının ardından açıklamalarda bulundu. Alman oyuncu risk grubunda olmadığı için şanslı olduğunu ifade etti.

"Covid-19 beni çok zorladı"

Manchester City, 21 Eylül Pazartesi günü yaptığı açıklama ile İlkay Gündoğan'ın corona virüse yakalandığını açıklamıştı. Hastalığı tamamen atlatan orta saha oyuncusu, "Covid-19, beni çok zorladı. İlk önce kollarımda ve bacaklarımda ağrı hissettim. Aşırı şekilde yorgun hissetmeye başladım ve tat alma duyumu kaybettim. Çok iyi hissetmediğimden dinlenmek için yatağa gittim. Birkaç gün sonra daha iyi olmaya başladım. Açıkçası ne zaman enfeksiyon kaptım, bilmiyorum." dedi.

Dünyadaki corona virüs gelişmelerini takip ettiğini belirten Gündoğan, "Şimdi çok daha iyiyim. Sağlıklıyım ve takımım ile Machester'da antrenmanlara çıkıyorum. Yaşadıklarımı insanlara anlatmak istiyorum. Bu hastalığın şakası yok. İnsanlar hastalığı ciddiye almalı." diye konuştu.

"Risk grubunda olmadığım için şanslıyım"

Aktif olarak sporun içinde olduğu için bağışıklık sisteminin güçlü olduğunu belirten Alman oyuncu, "Aktif bir sporcu olarak tabii ki risk grubunda değilim. Bu yüzden şanslı olduğumu düşünüyorum. Hastalığı geçirmiş olmam, bu hastalıktan yakınlarını kaybeden insanlar kadar ağır değildi. Hastalık karşısında insanları yeniden uyarmak istiyorum. İnsanlar kurallara uymalı: mesafelerini korusunlar ve maskelerini taksınlar. Milyonlarca insan risk altında. Herkes sorumluluğunu almalı, kendileri tehlikede olmasa bile." ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...