Rıza Çalımbay: "2-3 gol bulacağımız maç, berabere bitti"

Demir Grup Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, "Belki 2-3 gol bulacağımız maçı berabere bitirdik. Takımımız 2-3 hafta içinde istediğimiz seviyeye gelecek" dedi.

NTV Spor 22.08.2022 - 22:46
DHA

Demir Grup Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, 1-1 biten karşılaşma sonrasında değerlendirmelerde bulundu.

Çalımbay, maça istedikleri gibi başlayamadıklarını belirterek, "Transferler yetişmediği için bu sezona istediğimiz gibi başlayamadık. Hazır olmayan oyuncularımızı oynattık. Bu nedenle hem Avrupa hem ligi götürmek zor olacaktı, bunu ligde yaşamaya başladık. Attığımız gol çalıştığımız bir pozisyondu. İkinci yarı bizim istediğimiz oldu. Girdiğimiz kontra ataklarla bulduğumuz 3 tane daha net pozisyonları değerlendirmemiz gerekiyordu. Onları değerlendiremezseniz rakip takım her türlü riske giriyor. Belki 2-3 yapacağımız maçı berabere bitirdik. Bizim takımımız 2-3 hafta içerisinde istediğimiz seviyeye gelecek. Önümüzde perşembe günü çok önemli Malmö ve sonrasında Beşiktaş maçlarımız var. İstediğimiz kadroyu tam kuramadığımız için istediğimizi yapamadık. Ancak bizim takımımıza taraftar desteği şart. Malmö maçında taraftarların bu takımı mutlaka desteklemeleri gerekiyor. Sonuna kadar maçlarda oyunculara destek vermek gerekiyor. Başakşehir hariç bütün takımların statları tamamen dolu oluyor. Bizim taraftardan tek istediğimiz manevi destek. Ligde her şeyi değiştirebiliriz ama Avrupa'yı kaybedersek telafisi olmaz" diye konuştu.

Antrenörlük kariyerindeki 600'üncü maçıyla ilgili olarak ise Çalımbay, "İşimi çok seviyorum. Futbol sevgim burada başladı. Çok iyi bir kulüpte oynadım. Antrenörlüğe başladığımda işimi sevdim, takım şehir ayırt etmedim. Gittiğimiz hemen her yerde de başarılı olduk. Benim için en önemlisi en çok Sivas'ın başında olmam. Burada 7'nci senem ve bundan da memnunum. Burada iyi şeyler yapmak istiyorum. Sponsorlarımız olsa, istediğimiz zaman oyuncuları alsak her şey bambaşka olacak. Antrenörlük hayatımda çok zor takımlara da gittim. Avrupa'ya gittim. Futbolculuk hayatım gibi antrenörlük hayatımı da seviyorum" diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...