Rıza Çalımbay: Bir tek biz hariç herkes şampiyonluğa aday (!)

Demir Grup Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, 2-1 kazandıkları Beşiktaş maçı sonrası şampiyonluk şanslarını değerlendirdi ve "Şampiyonluk kolay değil. Önümüzde çok zor maçlar var" dedi.

NTV Spor 19.01.2020 - 21:36 | Son Güncelleme: 19.01.2020 - 22:33

Demir Grup Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, "İstanbul'da Beşiktaş'ı nasıl yendiniz, galibiyet nasıl geldi?” sorusuna “Beşiktaş ile kendi sahasında oynamak çok zordur. Çok iyi ve kaliteli bir takım. Herkes bu maçı kazanırken sadece maücadele ettiğimizi zannedidiyorlar. Sahada aldığımız topları iyi kullanmaya çalışıyoruz. Aldığımız topları daha iyi kullansaydık daha farklı olabilirdi. Beşiktaş'tan puan almak istiyorsan mücadele etmen gerekiyor. En küçük hatada sizi affetmezler. Beşiktaş ligin en çok ölü toptan gol atan takımı. Tabii ki iyi mücadele ettik. Ancak girdiğimiz pozisyonları da değerlendirdik. Ligin 2. yarısına galibiyetle başlamak iyi bir şey. Tekrar takıma güven geldi. Sadece mücadele etmiyoruz, bazı şeyleri de yapmamız gerekiyor. Önemli olan bunu sonuna kadar devam ettirmek. Şampiyonluk kolay değil. Çok çok zor maçlarımız olacak. Nasılsa takım bu maçı kazanır denilen maçlarda puanlar kaybedilecek. Daha dikkatli devam etmemiz gerekiyor.” yanıtını Verdi.

Maçın sonlarında 10 kişi kalmalarına karşın pozisyonlar buldukları yorumu için tecrübeli teknik adam, "Baskı geldiği zaman bizim onu kırmamız gerekiyordu. Özellikle yandan gelen ortaları. Çoğunu iyi yaptık. Beşiktaş'ın da kaçırdığı pozisyonlar oldu ama 10 kişi kaldıktan sonra iyi oynadık. Hakan, kaleci kalede değilken kaleye kadar gidip golü atabilirdi. Mücadeleyle yetmiyor. Hem ileride hem geride oynamaya çalıştık. Arkadaşlarımı kutluyorum. Sezon başından beri müccdele ediyoruz. Beşiktaş ile burada oynamak çok zordur. Önemli bir galibiyet aldık" diye konuştu.

"Bir tek biz hariç herkes şampiyonluğa aday"

Maç sonrası basın toplantısında da şampiyonluk yarışının sorulması üzerine ise Rıza Çalımbay, "Daha ligin bitimine 16 maç daha var. Hepsi de kolay değil. Çoğu takımlar beklenmedik anlarda puan kaybedebilecekler. Düşmeye oynayan takımlar olacak. Esas maçlar bana göre bundan sonra başlayacak. Bir tek biz hariç herkes şampiyonluğa aday. Hepsi de söylüyor. Bizim altımızdakilerin hepsi 'şampiyon biz olacağız' diyorlar. Haklı olabilirler. Biz maç maç bakıyoruz. Önümüze gelen maçı kazanmak istiyoruz. Perşembe günü Malatya maçımız var. 4-0'lık avantajımız var ama ona da çok iyi bir şekilde hazırlanmalıyız. Pazartesi günü de Rize maçımız var. Onu demek için erken. Benim düşüncem ve oyuncularıma da söylediğim maç maç bakıyoruz. " yanıtını verdi. 

Sayfa Yükleniyor...