Roberto Martinez: "Türkiye'ye karşı iyi savunma yapmalısınız"

Portekiz Milli Takımı Teknik Direktörü Roberto Martinez ve futbolculardan Bernardo Silva, A Milli Futbol Takımı'nı 3-0 mağlup ettikleri maçın ardından konuştu.

Haber Merkezi - NTV Spor 22.06.2024 - 21:37
Son Güncelleme: 22.06.2024 - 21:38
Roberto Martinez: "Türkiye'ye karşı iyi savunma yapmalısınız"

Milli Takımı Teknik Direktörü ve , maçı sonrası açıklamalar yaptı.

"TÜRKİYE'YE KARŞI İYİ SAVUNMA YAPMALISINIZ"

İlk golün önemine vurgu yapan Martinez, "Böyle maçlarda ilk gol çok önemlidir. İlk golü attıktan sonda daha sakin ve daha güvenli devam ediyorsunuz. Kontrollü oynuyorsunuz. Türkiye'ye karşı iyi savunma yapmalısınız. Gol yemedik ve bu iyi bir şey." ifadelerini kullandı.

"RONALDO'NUN ASİSTİ PORTEKİZ FUTBOLU ADINA GÜZEL BİR ŞEY"

Cristiano Ronaldo'nun asistine değinen Roberto Martinez, "Cristiano Ronaldo son golde vurmadı, pas attı. Bu harika bir şey. Portekiz futbolu adına bu güzel bir şey." şeklinde konuştu.

PUAN DURUMU VE FİKSTÜR 📊

"3-0 KAZANDIK AMA BİRKAÇ GOL YİYEBİLİRDİK"

İyi bir performans sergilediklerini söyleyen Bernardo Silva ise "Türkiye'ye karşı iyi oynadık. Çok sağlam başladık. Türkiye'nin maçın başında pozisyonu vardı. İkinci golde Türkiye defansı hata yaptı. 3-0 kazandık ama birkaç gol yiyebilirdik. Kolay maç olmadı ama 3 puandan mutluyuz. Birinci olarak gruptan çıktık." dedi.

"Sakin bir şekilde yolumuza devam edeceğiz" diyen Bernardo Silva sözlerini şöyle tamamladı:

"Maç maç devam edeceğiz. Başarılı olmak istiyoruz ve sakin bir şekilde yolumuza devam edeceğiz. Üçüncü golde Cristiano Ronaldo kendi atabilirdi ama pas verdi. Önemli olan takımın kazanması."

➡ EURO 2024 GOL KRALLIĞI⚽

Sayfa Yükleniyor...