"Roma'da da formayı alacağım"

Medipol Başakşehir, Roma'ya transfer olan Cengiz Ünder için basın toplantısı düzenledi.

NTV Spor 14.07.2017 - 16:02 | Son Güncelleme: 14.07.2017 - 16:44

Törende konuşan Medipol Başakşehir Kulübü Başkanı Göksel Gümüşdağ, "Seyircisi yok denen takımımızın şu an 4 bin 500 kombine sattığını söyleyeyim. Cengiz Ünder'i Altınordu'dan 600 bin Euro'ya almıştık. Bir yerli oyuncu satışında artık rekor Başakşehir'indir. Cengiz'in satış bedeli 15 milyon Euro. 15 milyon Euro'nun yanında Cengiz'in satışından da net %20 kadar kasamıza girecek. İnanıyorum ki Cengiz bundan sonra da önemli transfere imza atacaktır. Cengiz, teknik direktörümüz Abdullah Avcı'nın 1 yıldır takip ettiği bir oyuncuydu ve onun onayıyla aldık. Cengiz'in en çok teşekkür etmesi gereken kişi Abdullah Avcı'dır. Manchester City ile de görüşmeler devam etti. Manchester City eğer alsaydı, Cengiz'i bir Alman kulübüne kiralık verecekti. Roma direkt oynatacağını söylediği için oraya gitti" dedi.

20 yaşında Roma'ya transfer olan Cengiz Ünder "Şu zamana kadar üstümde emeği olan herkese teşekkür ederim. Öncelikle Abdullah Hoca ve Fatih Terim'e teşekkür ederim. 1 sene önce buraya gelmiştim ve şimdi Roma'ya gidiyorum. Altınordu Başkanı Seyit Mehmet Özkan'a da çok teşekkür ediyorum. Buralara gelmemde onların büyük emeği var. Roma'nın sportif direktörü Monchi'nin genç oyunculara verdiği desteği biliyorum. Roma daha çok hücum odaklı futbol oynuyor. Manchester City alıp kiralıyor, Roma direkt takıma oyuncu istediği için bu kararı vermem kolay oldu. Şu anda benim bölgemde El Shaarawy ve Perotti var. Onlarla rekabete gireceğim. Her şey çok hızlı gelişti. Ben kendime her zaman güveniyorum. Orada da formayı alacağım ve ülkemi en iyi şekilde temsil edeceğim. Burada nasıl çalıştıysam orada da öyle çalışacağım. Buraya ilk geldiğimde ilk 11'de oynayacağımı beklemiyordum ama Abdullah Hoca bana şans verdi. Altınordu'ya 10 yaşında geldim. Altınordu sadece saha içinde değil saha dışında da çok şey öğretiyor. Türkiye'de en iyi futbol altyapısı. Dünyanın sayılı kulüplerinden birine gidiyorum. oradan sonra da daha büyük kulüplere imza atarım" ifadesini kullandı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN TEBRİK TELEFONU
İdolünün Manchester City'de oynayan David Silva olduğunu söyleyen Cengiz Ünder "Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, beni aradı ve ülke olarak arkamda olduklarını söyledi. Cumhurbaşkanımıza da teşekkür ederim" dedi.

Bu arada 20. yaş gününde Roma'ya transfer olan Cengiz Ünder'e, Medipol Başakşehir tarafından pasta kesildi. Göksel Gümüşdağ ayrıca Cengiz'e hatıra olarak nazarlık takarken, genç futbolcunun ailesi de basın toplantısının sonunda gazetecilere poz verdi.

 

Sayfa Yükleniyor...