Roma'dan kayıp çocuklar için diğer kulüplerle işbirliği

Roma, yeni transferleri duyururken kayıp çocukları da kullanarak farkındalık yarattı. İtalyan ekibi, Avrupa'nın diğer kulüpleriyle işbirliği yapmaya hazırlanıyor.

NTV Spor

20.02.2020 - 12:30

Roma son iki transfer döneminde yeni transferleri açıklarken, kayıp çocukların resimlerini ve görüntülerini de kullandı. Bu sayede 6 çocuk bulundu. İtalyan ekibi Avrupa'nın diğer kulüplerinin de aynı uygulamayı yapmaları için harekete geçti.

MERT ÇETİN'İN DUYURUSUNDAKİ KAYIP KIZ BULUNDU

25 Mayıs'ta Uluslararası Kayıp Çocuklar Günü'nde diğer kulüplerin desteğini almayı uman Roma, diğer kulüplerin yardımıyla daha fazla çocuğun bulunabileceğini düşünüyor. İtalyan ekibinin Strateji Bölüm Müdürü Paul Rogers yaptığı açıklamada, "Roma'nın yapabilecekleri diğer kulüpleriyle yapabileceklerinin yanına bile yaklaşamaz. 25 Mayıs'ta bir kampanya yapmayı düşünüyoruz. Orada, dünya futbolunu aynı kampanyada birleştirmeye çalışacağız. Sadece transferlerde değil, diğer alanlarda da işbirliği yapmaya çalışacağız" dedi.

 

Roma ile İngiltere'de işbirbiliği yapan Kayıp İnsanlar isimli yardım kuruluşu her yıl dünyada 86 bin çocuğun kaybolduğunu duyururken; Yönetim Kurulu Başkanı Yo Youle, Sarı Kırmızılı ekibin kampanyaya katılmasıyla büyük bir fark yarattığını söyledi.

Jo Youle, "Aileler, insanların kendilerini dikkate aldığını biliyorlar; ancak bu aynı zamanda çocukların bulunmasını sağlıyor. Bir futbol kulübü, kampanyayı kendisini yakından takip eden ve sözünü dinleyen milyonlarca taraftarları olan bir platforma taşıyor. Diğer kulüplerin de başvuru halinde bunun içinde olmalarından mutluluk duyarız" ifadeleriyle diğer kulüplere çağrıda bulundu.

Amerikan Rock Grubu Soul Asylum'un 1990'ların hit şarkısı Runayaw Train'de kayıp çocukları klibinde kullanmasından ilham alan Roma'nın kampanyasını öven takım oyuncusu Chris Smalling ise, "Bence diğer kulüpler de buna duyarsız kalmayacak. Bunun büyük bir girişim olduğunu düşündüm ve dürüst olmak gerekirse ne kadar popüler olduğu gözününde bulundurulursa daha önce neden yapılmadığına saşırdım" diye konuştu.

Manchester United'dan Roma'ya kiralık giderken kendisinin resmiyle kullanılan Kenyalı çocuğun bulunmasıyla ilgili duygularını aktaran defans oyuncusu, "Benim için ve aile için gerçekten harika bir andı" ifadelerini kullandı.

Roma, transferlerinde kullandığı çocukları seçmek için 12 yardım kuruluşuyla çalıştı. Bunun sonucunda da şimdiye kadar Londra'dan 3 Kenya'dan 2 ve Belçika'dan 1 olmak üzere 6 çocuk bulundu.

Sayfa Yükleniyor...