Ronaldo'nun savunması: "Söyleneni yaptım"

Portekiz basını Ronaldo'nun vergi mahkemesindeki savunmasını yayınladı: "Bildiğim tek şey futbol oynamak. Mali ve hukuki işlerimi danışmanlarım yürütür. Ben sadece söyleneni yaparım. Eğer dah fazla ödeme yapmam gerekiyorsa, sorun yaşamamak için onu da yaparım."

NTV Spor 12.09.2017 - 16:57
eçen sezon La Liga ve Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu yaşayan Ronaldo, kariyerinin en parlak döneminde vergi kaçırma suçlamasıyla boğuşuyor.AP

İspanya'daki vergi yasalarına uymadığı için hakim karşısına çıkan Real Madrid'in yıldızı Cristiano Ronaldo'nun mahkemede yaptığı savunmayı Portekiz basını yayınladı.

2011-2014 döneminde İspanya'da toplam 14.7 milyon euro kaçırdığı gerekçesiyle 31 Temmuz'da hakim karşısına çıkan Portekizli yıldızın savunması Correio da Manha gazetesi tarafından yayımlandı. Yaşanan süreç yüzünden İngiltere'ye dönmek istediğini mahkemede beyan eden 32 yaşındaki futbolcu, ''İngiltere'de asla böyle sıkıntılar yaşamadım. Neden kaynaklandığını bilmediğim suçlamalarla yargılanıyorum. İngiltere'ye dönmek istiyorum'' diyerek kendisine yöneltilen suçlamalara isyan etti ve tüm hukuksal işlerini ekonomik danışmanları ve avukatlarının gerçekleştirdiğini sözlerine ekledi.

Mali konularla ilgilenen profesyonel bir ekiple çalıştığını ve bildiği tek işin futbol olduğunu belirten Ronaldo,   ''Etrafımda mali işlerimi halleden zeki insanlara sahibim, çünkü ben zeki değilim. Sadece 6. sınıfa kadar okudum ve bildiğim tek şey futbol oynamak. Eğer daha fazla ödeme yapmam gerekiyorsa; problem yaşamamak için İspanya'ya ödeme yapacağım. Bir yere gittiğimde ne ödemem gerekiyorsa onu öderim. İngiltere'de, İspanya'da doğru şeyler yaptım, bu yolda devam edeceğim. Yasalar bana ne diyorsa onu yapacağım'' dedi.

Cristiano Ronaldo'nun dosyası İspanya'da henüz karar bağlanmadı. Savcılık Portekizli yıldızın vergi kayıtları üzerindeki soruşturmasına devam ediyor.

AVUKATLARINI DEĞİŞTİRİYOR

Ronaldo'nun 19 Ekim'deki duruşma öncesi avukatlarını değiştirmeye hazırlandığı öne sürüldü. Baker&McKenzie firmasına artık onlarla çalışmak istemediğini ileten Ronaldo'nun Jose Mourinho'nun da başta vergi konusunda olmak üzere avukatlığını yapan Jose Antonio Choclan tarafından temsil edileceği belirtildi.

Sayfa Yükleniyor...