Ronaldo'nun unutamadığı Ferguson hediyesi!

Real Madrid'in yıldızı Cristiano Ronaldo, eski teknik direktörü Sir Alex Ferguson'ı unutamıyor. Ronaldo, adıyla özdeşleşen 7 numaralı formayı kendisine verdiği için Ferguson'a sonsuza kadar müteşekkir olacağını söyledi.

NTV Spor 04.04.2017 - 12:03 | Son Güncelleme: 04.04.2017 - 13:51

Cristiano Ronaldo, adını kısa sürede Real Madrid tarihine altın harflerle yazdırsa da kendisini futbol dünyasına armağan eden Manchester United ve eski menajeri Sir Alex Ferguson'ı unutamıyor.

United'a ilk transfer olduğunda 28 numaralı formayı giymeyi plandığını söyleyen Ronaldo, menajer Ferguson kendisine 7 numaralı formayı önerdiğinde çok şaşırdığını söyledi. 7 numaralı formayı George Best, Eric Cantona ve David Beckham gibi oyuncuların giydiğini hatırlatan Ronaldo; "Bütün büyük oyuncular 7 numaralı formayı giydiği için Sir Alex Ferguson'ın önerisi beni çok şaşırtmıştı. O sırada çok gençtim ve Ferguson'a bana güvenip; 7 numaralı formayı emanet ettiği için müteşekkirim" dedi.

United'da geçirdiği yılları asla unutmayacağını dile getiren Ronaldo; "United formasıyla sadece futbol yeteneklerimi değil; fiziğimi de geliştirdim. 6 yıl boyunca birçok önemli kupa kazanmanın yanısıra futbol sanatını öğrendim. Benim için rüya gibi bir dönemdi" dedi.

Ronaldo, 2003'ten 2009'e kadar formasını giydiği United'da 3 Premier League ve 1 Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu yaşamıştı.

Sayfa Yükleniyor...