"Ronaldo'yla idman, savaşmak gibiydi"

Bir dönem Manchester United'da Cristiano Ronaldo ile aynı takımda bulunan Bulgar efsane Dimitar Berbatov, Portekizli oyuncunun disiplininden ve çalışma ahlakından bahsetti.

NTV Spor 10.12.2020 - 20:46 | Son Güncelleme: 10.12.2020 - 21:41

Faal olarak futbol oynadığı dönemde Manchester United'tayken Cristiano Ronaldo ile odasını paylaşan Dimitar Berbatov, Portekizli oyuncunun çalışma ahlakını ve çalışkanlığını övdü.

Bir basın buluşmasında konuşan Berbatov, "Ronaldo ile sezonu paylaştığım için şanslı bir adamdım. Onunla antrenman savaşmak gibiydi çünkü küçük oyunlar da dahil olmak üzere her şeyi kazanmaktan başka bir şey düşünmezdi. Cristiano, takımın rekabet atmosferini artıran iyi bir çocuktu" dedi.

"Düzenlediğimiz Noel partilerinde oyuncular harika vakit geçirirlerdi ama o günlerde bile Ronaldo'yu hiç içerken görmedim" diyen Berbatov, "Antrenmana gelirdim ve o zaten spor salonunda olurdu. Daha sonra kaleye şut atmak için fazladan idman yapar, bitirir ve yüzmeye gidip spor salonuna geri dönerdi. En iyisi olmaya kararlıydı" ifadelerini kullandı.

Berbatov, Ronaldo ve Messi gibi oyuncuların en iyisi olduklarının, ancak onlar futbolu bıraktıklarında anlaşılabileceğini de sözlerine ekledi. 

Berbatov ve Cristiano Ronaldo, 2008-2009 sezonunda Manchester United'da beraber forma giymişlerdi. 

Sayfa Yükleniyor...