Rummenigge'den Infantino'ya veto

Avrupa Kulüpler Birliği, Dünya Kupası'nda takım sayısının artırılmasına karşı çıktı. Başkan Rummenigge, Infantino'ya "politika ve ticaret futbolda öncelik olmamalı" çağrısında bulundu

NTV Spor 15.12.2016 - 14:13
Avrupa Kulüpler Birliği Başkanı Rummenigge, "Politika ve ticaret, utbolda öncelik olmamalıdır" açıklamasını yaptı.Getty

Avrupa Kulüpler Birliği ECA, Dünya Kupası'na katılan takım sayısının artırılmasına karşı olduğunu açıkladı. ECA'nın internet sitesinde yayınlanan duyuruda "FIFA Başkanı Gianni İnfantino, Dünya Kupası'na katılacak takım sayısının artırılmasını öneriyor. İnfantino, genişlemenin 2026 Dünya Kupası'ndan itibaren yürürlüğe girmesini teklif etti. Özellikle Milli Takım futbolcuları için bir yılda oynanan maç sayısı günümüzde zaten kabul edilemez boyuta gelmiştir. Avrupa Kulüpler Birliği İcra Kurulu, Dünya Kupası finallerinde takım sayısının artırılması girişimine bu nedenle karşıdır ve bugün İnfantino'ya gönderdiği mektupta da FIFA'nın gelecek Dünya Kupaları'nda takım sayısını artırmaması çağrısında bulunmuştur" denildi.

Avrupa Kulüpler Birliği ECA Başkanı Karl-Heinz Rummenigge de "Yeniden spora odaklanmalıyız. Politika ve ticaret futbolda öncelik olmamalıdır. Futbolseverler ve futbolcular için, FIFA'ya Dünya Kupası katılımcılarının sayısını artırmamasını ısrarla tavsiye ediyoruz" açıklamasını yaptı.

Sayfa Yükleniyor...